Çanakkale’nin Yardımları Sur’a Ulaştı

Çanakkale’nin Yardımları Sur’a Ulaştı
10 Eylül 2014

Çanakkale Belediyesi öncülüğünde kentteki sivil toplum kuruluşlarının ve gönüllülerin destekleriyle IŞİD teröründen kaçarak kardeş kent Sur Belediyesi’ne sığınan Ezidi kadın ve çocuklar için toplanan yardım malzemeleri Sur’a ulaştı.

Kısa bir süre içerisinde kent merkezinde oluşan seferberlik ile birlikte toplanan malzemeler, 8 Eylül Pazartesi günü yola çıkmıştı. Yardım kamyonu öncesinde ise, STK ve gönüllü temsilciler ile birlikte Çanakkale Belediyesi çalışanlarının bulunduğu ekip, mağdur kadın ve çocuklarla buluşmak, yardım malzemelerinin sağlıklı bir şekilde ulaştırılmasını sağlamak amacıyla Diyarbakır’ın Sur Belediyesi’ne hareket etmişti.

‘İnsanız’ Çalışma Grubu adı altında toplanan yardımlar, Çanakkale heyeti aracılığı ile Sur Belediyesi’ne teslim edildi. Bu arada Çanakkale heyeti, Sur Belediyesi’ni de ziyaret ederek Başkan Seyit Narin ile görüşüp, IŞİD mağdurlarının durumu hakkında bilgi aldı. Çanakkale heyeti aynı zamanda Ezidi vatandaşların bulundukları kamp alanını da ziyaret ederek, buradaki kadın ve çocuklarla bir araya geldi. Heyet, vatandaşlarla konuştu, dertleşti ve moral desteği verdi.

Öte yandan, Çanakkale Belediyesi öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası kapsamında Sur Belediyesi’ne ulaştırılan yardımlar yerel basın tarafından da ilgi gördü. Diyarbakır basını, Çanakkale Belediyesi’nin kampanyasını yakından takip ederek, Çanakkale heyeti ile görüşmelerde bulundu.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir