Çanakkale’nin Yeni Osnabrück Kent Elçisi Melek Akbay Oldu

06 Temmuz 2010

Çanakkale Belediyesi’nin Sosyal Belediyecilik anlayışı doğrultusunda 2005 yılında başlayan kardeş kent Osnabrück ile ilişkileri geliştirmek, kültürel anlamda ilişkilerimize zenginlik katmak amacıyla karşılıklı olarak yaptığı, bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek elçi değişiminde Çanakkale Belediyesini Melek Akbay temsil edecek.

Çanakkale Belediyesi adına 01.10.2010 ile 30.09.2011 tarihleri arasında Osnabrück kentinde elçilik görevini üstlenen Melek AKBAY “1985 Sinop doğumlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü Alman Dili Eğitimi Anabilim Dalı Programından mezun. Aynı zamanda Erasmus Öğrenci Değişim Programı kapsamında 01.04?08.08.2008 tarihleri arasında Almanya?nın Stuttgart şehrinde Ludwigsburg Eğitim Fakültesinde 4 ay öğrenim görmüştür. Halen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Alman Dili Eğitimi Bilim Dalında Yüksek Lisans yapmaktadır.”

Melek AKBAY Osnabrück Kent Elçisi olarak Osnabrück? de görevine başlamadan önce Çanakkale Belediyesi bünyesinde gerçekleştirilen Kültür ve Sanat etkinliklerine, Gençlik Değişimi Programına ve Troia Festivali gibi etkinliklere katılarak Kardeş Kent bürosuna destek verecektir.

[Kaynak: Çanakkale Belediyesi]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir