Çanakkale’ye Bir Milyon Liralık Aquapark!

29 Haziran 2015

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Çanakkale’nin ilk Aquapark projesini onayladı. 13.Başvuru Çağrı Döneminde TKDK’ya proje sunan girişimci Gazi Tuğrul Ertuğrul; incelemeler sonrasında onaylanan projesi için hibe sözleşmesini TKDK Başkanı Ali Recep Nazlı’nın elinden aldı.
Her yıl Mayıs-Eylül dönemlerinde faaliyet gösterecek olan tesis; içindeki yeme-içme tesisi ile birlikte 30.000 kişiye hizmet vermeyi planlıyor. Denize 100 metre mesafede olacak Aquaparkta 5 adet yetişkin kaydırağı, 1 adet yetişkin havuzu,1 adet çocuk aktivite merkezi, 1 adet çocuk havuzu, havuz büfesi ve kafeterya yer alacak.
Hibe sözleşmesi imza töreninde konuşan TKDK Başkanı Ali Recep Nazlı; “Aquapark, otel, restoran konularında TKDK’nın destekleriyle Çanakkale’yi turizm alanında cazibe merkezi haline getireceğiz “dedi. TKDK Çanakkale İl Koordinatörü Ümit Ortan; “Çanakkale’nin ilk Aquapark projesini de çok şükür biz destekliyoruz. TKDK, Çanakkale’de hep ilklere imza attı, bundan sonra da ilklere imza atmaya devam edecek. Haziran ayında onayladığımız tüm projelerin Çanakkale’miz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
Haziran ayında TKDK, toplam 16 projenin incelemesini tamamlayarak onayladı. Kurbağa yetiştiriciliği, soğuk hava deposu, mandıra, balık işleme tesisi, pansiyon-otel ve aquapark projelerinin yer aldığı projelerin toplam yatırım tutarı 27.696.361,08 TL.
Kepez’de yapılacak olan eğlence tesisinin ise gelecek yıl Nisan ayında tamamlanması bekleniyor. Tesisin toplam uygun harcaması ise 1.615.840 TL. Aquapark yatırımı sözleşmeye uygun bir şekilde tamamlandıktan sonra, TKDK yapılan harcamanın %50’sini proje sahiplerine hibe olarak ödeyecek.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir