Çanakkale’ye Değer Katan Kişi ve Kurumlar Belirleniyor

24 Ekim 2014

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar öncülüğünde kurulan, Çanakkale’nin tanıtılmasına katkı sağlamış, değer katan kişi ve kurumların belirlenmesi amacıyla oluşturulan çalışma grubu, bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ı ziyaret etti.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen buluşmada Sahil Güvenlik Grup Komutanı Albay Hasan Tunay, ÇOMÜ Tıp Fakültesi KBB Anabilim Başkanı Prof. Dr. Sefa Dereköy, Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Murat Dereli, iş insanları Salih Yıldız ve Yüksel Ergen hazır bulundu.

Çalışma grubunun sözcülüğünü üstlenen Sahil Güvenlik Grup Komutanı Albay Hasan Tunay, Çanakkale’nin tanıtılmasına katkı sağlamış fedakar insanları gelecek nesillere taşımak ve Çanakkale’ye değer katanları tespit etmek amacıyla sekiz kişiden kurulan çalışma grubunun faaliyetlerine Ekim ayının başında başladığını belirtti. Tunay, yapılacak değerlendirmeler sonucunda Çanakkale’nin tanıtılmasına katkı sağlamış, değer katan kişi ve kurumlara Şubat 2015 ayı içerisinde bir ödül töreni düzenlenmesinin planlandığını ve bu organizasyonun geleneksel hale getirilmek istendiğini ifade etti.

Çalışma grubuna başarı dileklerini ileten Başkan Özacar, Gelibolu Belediyesi olarak her türlü katkı sunmaya hazır olduklarını ifade ederek, kurum ve kuruluşlarla yapılacak görüşmeler sonrasında Çanakkale’ye değer katan Gelibolulu isimlerin belirlenmesinde yardımcı olacaklarını bildirdi.

Çalışma grubunun bugüne kadar Gökçeada, Bozcaada, Ezine ilçeleri ile Umurbey beldesinde görüşmelerde bulunduğu öğrenildi.

[gelibolu.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir