Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale’ye Yeni Fen Lisesi Yapılıyor

Çanakkale’ye Yeni Fen Lisesi Yapılıyor

Çanakkale’de yeni yapılacak Fen Lisesi binasının temeli törenle atıldı.

Çanakkale-İzmir Karayolunun 10. kilometresinde, Çınarlı köyü yakınında 47 dönümlük arazi üzerine kurulacak Fen Lisesi binasının temel atma töreninde bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, il merkezindeki okulun ihtiyaca cevap veremez hale geldiğini belirterek, “Kentin gürültüsünden uzak, doğayla iç içe olan bu yeni okulda, öğrencilerimizin büyük başarılara imza atacağına inanıyorum” dedi. AK Parti Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku da yaptığı konuşmada hükümet olarak eğitim alanında büyük yatırımlar yapmayı ve bunları Çanakkale’ye de kazandırmayı amaçladıklarını belirtti. Milletvekili Mehmet Daniş ise geleceğin siyasetçilerini, bilim adamlarını yetiştirecek Fen Lisesi’nin bütün Çanakkale’ye hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından, Milletvekilleri Mehmet Daniş, Müjdat Kuşku, Vali Yardımcısı Tahir Demir, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Ayhan Gider, birlikte okulun temelini attı. 47 dönümlük alan üzerine yapılacak lise 16 derslikten oluşacak. Okul binası alanında ayrıca lojman, 300 öğrenci kapasiteli pansiyon, yemekhane ve mutfak da yapılacak.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

ayça (24/08/2010 19:46)

ya bu sene yeni okul mu hizmete giriccek yoksa eski okulda mı okuyacağız

nihat (12/10/2009 19:52)

çok çok çok iyi açılsın

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir