Çanakkale’ye Yeni Otel ve Alışveriş Merkezi Yapılacak

13 Aralık 2011

Çanakkale’de Kipa Alışveriş Merkezi’nin yan kesiminde bulunan alana yeni bir alışveriş merkezi ile otel yapılacağı açıklandı.

Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, Kulüp adına Terzioğlu Vakfı’ndan kiraladıkları yerin yıllardır atıl durumda bulunduğunu belirterek, “Kipa Alışveriş Merkezi’nin bulunduğu yerin ardından şimdi de aynı bölgenin yan kesiminde bulunan 27 dönümlük arazi üzerine bir alışveriş merkezi yapılması konusunda ismini açıklamak istemediğim büyük bir firma ile anlaşma imzaladık. Bunun dışında aynı bölgenin ön kesiminde yer alan 8 bin 500 metrekarelik alan üzerine yine büyük firma 5 yıldızlı otel yapacak. Bu konuda da anlaşmamızı imzaladık. Çanakkale’ye yeni yatırımların gelmesi çok önemli. Alışveriş merkezi konusunda da Çanakkale esnafına burada öncelik verilecek. Alışveriş merkezi 25 milyon dolarlık bir proje olacak. Otel ise 160 odalı ve 2 veya 3 katlı yapılacak. Otel ise 16 milyon dolara mal olacak. Her iki projenin de ilgili yerlerden gerekli olurun alınması halinde Mart ayında temelleri atılacak ve 1 tesisler yılda hizmete girecek. Bu konuda sayın valimizden de destek bekliyoruz” dedi.

İHA

Yorumlar...
  • ruhsar sarı
    13/12/2011 20:41

    Hangi esnafa öncelik vereceksiniz ? Esnaf mı var Çanakkale'de dükkanını saat 9 once açmayan, müşteriye kaba davranan tok mu tok satıcı kılığında müşteri kaçırana esnaf demezler. Çanakkale büyük markalar istiyor ağalar beyler. Çanakkale kaliteli yonetim ve hayat tarzı istiyor. Yoksa alın köyü şehir yapın ne oldu ?

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir