Çanakkale’ye Yeni Otogar Yapılıyor

Çanakkale’ye Yeni Otogar Yapılıyor
04 Eylül 2008

Çanakkale’de yap işlet devret modeli ile şehir çıkışında 3 bin 800 metrekarelik kapalı alan üzerine yapılacak modern otogar ile ilgili imza töreni belediyede yapıldı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, modern otogarın şehir çıkışında Organize Sanayi Bölgesi yanındaki 31 bin 694 metrekare açık, 3 bin 800 metrekare de kapalı alan üzerine yapılacağını belirterek, “10 yıllık yap işlet devret modeli ile yapılacak olan yeni otogarımızda 16 yazıhane, 12 büfe, 2 kafe ve tuvaletler bulunacak. 3 milyon 260 bin YTL?ye malolacak otogarımızı yapılan ihale sonunda Boğaziçi Limited Şirketi yapacak. 8 ayda tamamlanacak olan modern otogarımızın hizmete girmesiyle Çanakkalemiz çok daha güzel bir görünüme kavuşacak” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından otogarın yapımı ile ilgili sözleşme Boğaziçi Limited Şirketi yetkilisi Kadir Kılıç ve Çanakkale Belediyesi adına da Başkan Ülgür Gökhan tarafından imzalandı.
İHA

Yorumlar...
 • Onur
  21/08/2009 12:51

  Çanakkale gibi bir kente,rezil bir otogar..yıllardır aynı pis bir otogar. Ülgür bey bunu neden göz ardı etti. Çanakkale,Türkiye'nin kilididir. Adeta kapısıdır. Bu kent gül gibi bir kent olmadır. Şehitlerimize yakışır bir kent. Bir vatandaş olarak,acilen o otogarın kaldırılmasını istiyorum. Sanat eğitimi almış bir eğitimci olarak, o otogarın görüntüsü midemi bulandırıyor. İki adım ötede Modern Çan'ın mimarı Ali Sarıbaş var örnek...

 • cihan bulut
  11/08/2009 14:47

  başlasada görsek adı var kendi yok

 • Bülent Adaş
  05/09/2008 01:39

  2008 yılındayız. Biraz geç kalmış olsalar da yapılacak olması güzel. Bir de iskelede kargaşayı hallederlerse seviniriz Çanakkale halkı olarak...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir