Çan’da 7. Güvercin Festivali’nin Hazırlıkları Sürüyor

Çan’da 7. Güvercin Festivali’nin Hazırlıkları Sürüyor
11 Ocak 2012

Çanakkale’nin Çan ilçesinde geleneksel hale getirilerek her yıl düzenlenen “Güvercin Festivali”nin yedincisi bu yıl 14-15 Ocak 2012 günlerinde yapılacak.

Çan Güvercin Yetiştiricileri Derneği Başkanı Mehmet Yıldız, Çan Belediyesi’nin katkılarıyla 14 -15 Ocak 2012 Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan festivalin hazırlıklarının sürdüğünü belirterek, “Bu yıl yedincisi gerçekleştirilecek olan Güvercin Festivali hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

Başkan Yıldız, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu başta olmak üzere festivalin gerçekleşmesinde yardımı ve emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini de kaydederek, “Kardelen Düğün Salonu’nda yapılacak olan festival etkinlikleri kapsamında 14 Ocak 2012 Cumartesi günü akşamı saat 19.30’da mezat yapılacak. Ertesi gün ise yarışmalara yine Kardelen Düğün Salonu’nda devam edilecek. Yarışmaya katılacak olan güvercinler 15 Ocak 2012 tarihinde saat 10.00’a kadar teslim alınacak” dedi. Yıldız, Çan Güvercin Yetiştiricileri Derneği olarak yapacakları “7.Geleneksel Güvercin Festivali”ne tüm Çan ve yöre halkını davet ettiklerini sözlerine ekledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir