Çan’da Ahır Yangını

17 Eylül 2009

Çanakkale?nin Çan ilçesine bağlı Kulfal köyünde bir ahırda çıkan yangında 1 dana yanarak ölürken, çok sayıda da saman balyası kül oldu.

Edinilen bilgiye göre Kulfal köyünde H.M.?ya ait ahırda seyyar kablonun kısa devre yapmasından dolayı saat 20.00 sıralarında yangın çıktı. Ahır içinde bulunan samanların kısa sürede tutuşması sonucu içeride bulunan bir daha ölürken, 1 süt sağma makinesi, 200 adet ot balyası, 90 adet yulaf balyası, 90 adet saman balyası ve 6 çuval yem çuvalı yanarak zarar gördü. Yangın Çan İtfaiyesi’nin yoğun çalışması sonucu söndürüldü.

Olayla ilgili tahkikat sürdürülüyor.

İHA

Yorumlar...
  • Güngör YILMAZ
    18/09/2009 07:19

    Ateş Düştüğü Yeri Yaktı.Yangın Güvenliği ve yangına karşı mücadelede en önemli dönem işletme dönemi ve bu dönem için alınacak önlemlerdir. Bu dönem insan faktörünün ağırlık kazandığı, sorumluluk duygusu, ciddiyet, tedbirli, olmak insana has özelliklerle hayatlarını kurtarıldığı veya aksi olduğu zaman büyük acılarla karşılaşabileceği dönemdir İşletme döneminde en önemli husus idarecilerin mevcut imkânlara göre yangına karşı korunma ve mücadele programlarını tam olarak hazırlamaları, bu programı canlı ciddi ve günün koşullarına uygun bir şekilde tutmalarıdır. Bunun için İşletme döneminde çalışanlara Yangın, Yangında ilk yardım ve iş güvenliği konularında bilgilendirilerek zararın en asgariye çekilmesidir Çanakkale de faaliyet gösteren Ares Yangın Güvenlik Firması olarak Yangın Söndürme Cihazlarının satış ve dolumlarını modern otomatik makineleri ile, Yangın dolaplarının kontrol ve faaliyetleri, İş Güvenliği Malzemeleri satışını yapmak, acil aydınlatma, acil yönlendirme levhaları ve diğer yangın malzemelerinin yanında malzeme seçimi, bakım, test, eğitim ve danışmanlık, İhtiyaç halinde Yangın alarm, otomatik söndürme, davlunmaz söndürme sistemleri, konusunda uzman personelimiz ile sizlere hizmet vermenin heyecanı içindeyiz.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir