Çan’da Bin Adet Sülün Doğaya Salındı

08 Nisan 2009

Çanakkale?nin Çan ilçesinde “Av ve Yaban Hayvanlarının ve Yaşam Alanlarının Korunması, Zararlılarıyla Mücadele Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde bir yıl içerisinde bin adet sülünün doğaya salındığı öğrenildi.

İlk etapta 2008 yılı Temmuz ayında yaban hayatına alıştırma amacıyla Dereoba, Keçiağılı ve Halilağa köyleri arasında salınan 500 adet sülüne ilave olarak son olarak Mart ayı sonunda 500 adet olmak üzere bin adet sülün doğaya salındı. Daha önce salınan sülünlerin doğal hayatta üremeye başladığı belirtilirken; eş zamanlı olarak Biga?da da bin adet sülünün doğaya salındığı açıklandı.

İHA

Yorumlar...
  • necdet
    30/04/2009 14:44

    bu hayvanları doğaya salarken ne ümitlerle ve salındığını ben bir doğa sevdalısı, doğal yaşamı koruyan, doğayla iç içe olmasını çok iyi bilen bilnzli bir doğa sevdalısı olarak çalışmaların yanlış yapıldığını düşünüyorum. sebebi ise bir tarafı yapar iken bir tarafı yıkmamak lazım. bu kuşları doğaya bırakmak kadar güzel bir şey yok, bende çok bıldırcın bıraktım, ama hiç bir zaman ön çalışma yapıp, yaban hayatı telef etmedim......... anlaşıldığına ve bundan sonra birilerinin yaşamını sürdürmesini isterken lütfen diğerlerinin yaşamını zehirlemeyelim..... saygılar efendim.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir