Çan’da Böbrek Ticareti Kavgası: 1 Yaralı

11 Kasım 2010

Çanakkale’nin Çan ilçesinde bir kişi, ev, otomobil ve maaş karşılığında böbreğini verdiği işadamının kardeşini bıçakla yaraladı.

Çan’da böbrek yetmezliği olan A.D. isimli işadamı, organ nakli için M.T. adlı şahısla anlaştı. Ekonomik durumu bozuk olan M.T., bir ev, bir araç ve emekli oluncaya kadar bin TL maaş artı sigorta vaadiyle bir süre önce İstanbul’da sağ böbreğini A.D.’ye verdi. M.T ve A.D. böbrek alışverişinden sonra Çan’a döndü. İddiaya göre, bayramın yaklaşması üzerine M.T., işadamı A.D’yi arayarak, “Ben size verdiğim sözleri yerine getirdim. Sizden de verdiğiniz vaatleri yerine getirmenizi istiyorum. Siz de biliyorsunuz ki, ben tek odalı evde yalnız başıma yaşıyorum. Hastanede benim bakımımın özel bir hemşire tarafından yapılması gerektiğini söylediklerinde, “Ne gerekiyorsa yaparız” demiştiniz. Öncelikle benim elektriğim, suyum kesik. Cebimde 5 kuruş para yok. Önümüz bayram. Ayrıldığım eşim ve kızım sana böbreğimi vermem karşılığında ev, araba ve yardım alacağımı bildikleri için, benden kendilerine bayramlık almam ve ekonomik olarak yardım etmem için talepte bulundu. Ben de sizden verdiğiniz sözleri yerine getirmenizi istiyorum” dedi.

A.D.’nin kendisine ters cevap vererek telefonu kapatmasıyla şok olduğunu iddia eden M.T., aradan 5-10 dakika geçtikten sonra, Menderes Parkı’nda A.D.’nin kardeşi S.D. ile karşılaştı. Çıkan tartışmada M.T, cebindeki ufak çakıyı çıkararak S.D.’yi parmağından yaraladı. Gözaltına alınan M.T., S.D. ve A.D., ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir