Çan’da Cumhuriyet Koşusu Yapıldı

26 Ekim 2008

Cumhuriyet’in kuruluşunun 85’inci yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Çanakkale’nin Çan ilçesinde “Cumhuriyet Koşusu” yapıldı.

Çan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen ?Cumhuriyet Koşusu?, Şehit Mustafa Kaya Caddesinde gerçekleştirilirken, yaklaşık üç saat süren etkinliğe katılan öğrencilere polis aracı, bir ambulans ve belediye otobüsü eşlik etti.

Altı kategoride dereceye giren takımlara ve öğrencilere ödülleri ise Çan İbrahim Bodur Stadyumu’nda gerçekleştirilecek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinde verilecek.

Çan’daki bütün ilk ve ortaöğretim kurumlarından yaklaşık 200 öğrenci katıldığı koşuda dereceye giren öğrenciler ve okullar şu şekilde belirlendi:

Küçük Kızlar Ferdi: 23 Eylül İ.Ö.Okulu Zeynep Çetin birinci, Atatürk İ.Ö.Okulu Ahsen Nur Sarıoğlu ikinci ve Cumhuriyet İ.Ö.Okulu Begüm Tütekçioğlu üçüncü.

Küçük Kızlar Takım: Cumhuriyet İ.Ö.Okulu birinci, Atatürk İ.Ö.Okulu ikinci ve 23 Eylül İ.Ö.Okulu üçüncü.

Küçük Erkekler Ferdi: Etili İ.Ö.Okulu Harun Sert birinci, 23 Eylül İ.Ö.Okulu Semih Gür ikinci ve İstiklal İ.Ö.Okulu Oğuzhan Odacı üçüncü.

Küçük Erkekler Takım: Etili İ.Ö.Okulu birinci, İstiklal İ.Ö.Okulu ikinci ve Atatürk İ.Ö.Okulu üçüncü.

Yıldız Kızlar Ferdi: Şehit Engin Eker İ.Ö.Okulu Şeyda Gül Akbulut birinci, Atatürk İ.Ö.Okulu Esra Yalçın ikinci ve Atatürk İ.Ö.Okulu Gökçe Nur Altın.

Yıldız Kızlar Takım: Şehit Engin Eker İ.Ö.Okulu birinci, Atatürk İ.Ö.Okulu ikinci ve Özer İ.Ö.Okulu üçüncü.

Yıldız Erkekler Ferdi: Özer İ.Ö.Okulu Okan Kuru birinci, Etili İ.Ö.Okulu Eray Yalçın ikinci ve M. Akif Ersoy İ.Ö.Okulu Mert Özdemir üçüncü.

Yıldız Erkekler Takım: Özer İ.Ö.Okulu birinci, Atatürk İ.Ö.Okulu ikinci ve 75. Yıl Murat Köse İ.Ö.Okulu.

Genç Kızlar Ferdi: Sevim Bodur Sağlık Meslek Lisesi Fatmanur Seyhan birinci, Çan Lisesi Neslihan Özdemir ikinci ve Çan Lisesi Tuğba Özkan üçüncü.

Genç Kızlar Takım: Sevim Bodur Sağlık Meslek Lisesi birinci, Çan Lisesi ikinci ve Çan Lisesi üçüncü.

Genç Erkekler Ferdi: Çan Lisesi A. Dursun Bekdemir birinci, Çan Endüstri Meslek Lisesi Batuhan Kayaalp ikinci ve Çan Ticaret Meslek Lisesi Burhan Dağcı üçüncü.

Genç Erkekler Takım: Çan Endüstri Meslek Lisesi birinci, Çan Lisesi ikinci ve Çan Ticaret Meslek Lisesi üçüncü.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir