Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çan’da Esnaflardan İftar Çadırı Geleneği

Çan’da Esnaflardan İftar Çadırı Geleneği

Çanakkale?nin Çan ilçesinde esnaf ve sanatkarlar adına Esnaf ve Sanatkarlar Odası yönetim ve denetim kurulu tarafından organize edilen ?Geleneksel Esnaf İftar Çadırı? bu yıl da kuruldu.

Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Güner, bu yıl kurulan iftar çadırda 800 kişinin iftar açabileceğini belirterek, ?Geleneksel Esnaf İftar Çadırı?ndan her kesimden genç-yaşlı tüm vatandaşlarımız faydalanabilecek. ?Yönetim ve denetim kurulumz tarafından organize edilen iftar çadırından gerekirse talebe göre bin kişiye oruç açtırabileceğiz. Oruç açmak isteyen batan vatandaşlarımızı Ramazan ayı boyunca iftar çadırımıza bekliyoruz? dedi.

Kurdukları iftar çadırında Ramazan ayı boyunca iftar vermek isteyen hayırseverlere de çağrıda bulunan Başkan Mehmet Güner, Ramazan?da dostluk, yardımlaşma ve hoşgörü duygularının doruğa çıktığını, bu duyguların tüm kesimler tarafından yaşanması gerektiğini belirterek, ?Yaklaşık 800 ile bin kişinin aynı anda orucunu açtığı iftar çadırı uygulamasının dördüncüsünü düzenlemekten dolayı çok mutluyuz. Esnaf ve sanatkarlarımız ile halkımızın katkıları ile yapmış olduğumuz bu hayır işi artık bir gelenek haline geldi. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda çadıra gelemeyen bakıma muhtaç ihtiyaç sahiplerinin evlerine sıcak yemek servisi yapılacak? dedi.

Başkan Güner, iftar çadırı yerinin düzenlenmesi ile kurulması aşamalarında yaptığı katkılarından dolayı Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu?ya da teşekkür ettiklerini söyleyerek, ?Geçtiğimiz yıllarda iftar çadırımızda verilen yemeğe katkıda bulunan ve bu yıl da katkı verecek olan hayırseverler ile katılan herkese Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası yönetim ve denetim kurulu olarak teşekkür ediyoruz? şeklinde konuştu.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir