Çan’da Kaymakamlıktan Yılbaşı Önlemleri

Çan’da Kaymakamlıktan Yılbaşı Önlemleri
30 Aralık 2008

Çanakkale?nin Çan ilçesinde Kaymakamlık yaklaşan yılbaşı öncesi ilçede huzur ve güvenin sağlanması amacıyla önlemlerini artırdı.

Çan Kaymakamı Hasan Gözen, yılbaşı nedeniyle bazı önlemlerin alındığını belirterek, ?31 Aralık 2008 ve 1 Ocak 2009 günlerinde vatandaşlarımızın yılbaşını huzur ve güven içerisinde geçirebilmesi için devamlı olarak sürdürülen tedbirlere ilaveten Kaymakamlığımızca çeşitli tedbirler alınacak. Buna göre ilçe genelinde huzur ortamını bozmaya yönelik her türlü muhtemel olumsuzluklara karşı istihbarata ağırlık verilerek gerekli tedbirler alınacak. Çan Belediyesi yılbaşı tatili süresince, belediye bünyesinde su arızalarına, yangın tehlikelerine, kent içi ulaşım problemlerine ve çıkabilecek diğer muhtemel sorunlara karşı anında çözüm üretilebilmesi amacıyla 24 saat aralıksız görev yapan birimler oluşturacak. Bir zabıta karakolu ani şikayet ve dileklere hemen cevap verebilecek durumda hazır bulunacak, itfaiye ekipleri de 12 saatlik iki vardiya halinde görev başında olacak. Ayrıca yılbaşı sebebiyle çevre kirliliğinde meydana gelebilecek artışlar da göz önünde tutularak cadde ve sokakların temiz tutulmasına önem verilecek ve alınacak ek tedbirlerle çöplerin alınması sağlanacak? dedi.

Çan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı?nın da yılbaşı süresince kendi bölgelerinde yapacakları plana göre bölgelerine hakim olacaklarını belirten Kaymakam Hasan Gözen, ?Bu bölgelerde olay çıkması muhtemel yerler kontrol altında bulundurulacak. Trafik ekipleri trafiğin yoğun olduğu yollarda trafik kontrol ve denetlemelerine devam ederek, meydana gelebilecek kazalara anında müdahale edecek, umuma açık yerlerde yapılacak. Kontrollerde kumar, fuhuş ve sahte para olaylarına karşı işletmeciler uyarılacak, olay çıkması muhtemel içkili yerlerde işletmecilere aşırı derecede alkollü olanların araç kullanmasına müsaade etmemeleri ve bunlar için gerekli araç-şoför hazır bulundurulması hususunda tebligat yapılacak? dedi.

Yılbaşı süresince İlçe Sağlık Grup Başkanlığı’nca her türlü sağlık sorunlarına anında cevap verebilmek için gerekli bütün tedbirler alınacağını da belirten Kaymakam Hasan Gözen, ?24 saat esasına göre Sağlık Grup Başkanlığı ve Devlet Hastanesi ile sağlık ocakları tarafından gerekli görevlendirmeler yapılacak ve hizmet en iyi şekilde verilecek. Acil Polikliniğine gerekli uzman hekim, pratisyen hekim ve yardımcı sağlık ekibi görevlendirilecek. Yılbaşınca ayrıca, İlçe Sivil Savunma Müdürlüğü tarafından meteoroloji raporları takip edilerek olası şiddetli yağmur, kar, fırtına gibi doğa olaylarına karşı belediye anonslarıyla halk bilgilendirilecek. Ayrıca başta Kaymakamlık makamı olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarla derhal iletişim sağlanarak üst makamlardan alınacak talimatlara göre hareket edilecek. Olası problemlere karşı iş makinesi bulunan Belediye Başkanlıkları, Köy Hizmetleri Şantiye Şefliği ve ihtiyaç halinde değerlendirilmek üzere ÇLİ Müdürlüğü’nce görevlendirilecek ekipler duyarlı ve müteyakkız olacak? dedi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir