Çan’da Kurban Kesimlerine Sıkı Takip

06 Aralık 2008

Çanakkale?nin Çan ilçesinde yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde belediye tarafından yapılan denetimler aralıksız olarak sürdürülüyor.

Çan’da kurulu bulunan hayvan pazarı dışında kurban alım satımlarının yasak olduğu ilçede belediye veterineri ile zabıtalar hasta, sakat ve kurban olma özelliği olmayan küçükbaş ve büyükbaş hayvan satımlarına fırsat vermiyor. Çan Belediyesi’ne bağlı mezbahada kesim yapan görevlilerin artırıldığını belirten Belediye Başkanı Ali Sarıbaş, cadde ve sokaklarda kurban kesimi yapılmamasını, özellikle büyükbaş hayvanların mezbahada kurban edilmesini aksi takdirde bayramın birinci gününde tüm zabıtaların görev yaparak uyarıları dikkate almayan vatandaşlara ağır cezai işlem yapılacağını kaydetti.
Öte yandan Çan Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma araçları ile Çan Belediyesi özel halk otobüslerinin hizmetlerinin aksatmayacağını ifade eden Başkan Sarıbaş, “Belediye otobüslerinin arife günü mezarlığa Çan halkını ücretsiz olarak getirip götürecek” dedi.

Başkan Sarıbaş, Kurban Bayramı tedbirleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, kurban kesmek isteyen vatandaşların canlı hayvan alımlarını mutlaka belediyenin kurmuş olduğu canlı hayvan pazarından yapmalarını istedi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir