Çan’da ‘Küresel Kriz ve Türkiye’ Konulu Konferans Düzenlendi

Çan’da ‘Küresel Kriz ve Türkiye’ Konulu Konferans Düzenlendi
02 Aralık 2008

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çan Meslek Yüksek Okulu ve Çan Sivil Toplum Platformunun ortaklaşa düzenlemiş oldukları ?Küresel Kriz ve Türkiye? konulu konferansta Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Taş katılımcılara bilgi verdi.

Çan Meslek Yüksek Okulu?nda gerçekleştirilen konferansta bir konuşma yapan Prof. Dr. Metin Taş, dünyada yaşanan ve Türkiye?yi de derinden etkileyen küresel krizde işsizliğin, eflasyonun ve faizlerin artacağını, ekonominin durgunlaşacağını, yatırımların duracağını, dış borç bulmanın zorlaşacağını belirtti. 2009 yılı boyunca krizin etkileri hissedileceğini Türkiye ekonomisinin küçüleceğini de belirten Taş, ücret ve maaş artışlarının sınırlanacağını ve yeni vergilerin geleceğini ifade etti. Bu olumsuzlukların etkilerini hafifletebilmek için vatandaşların döviz üzerinden borçlanmamalarını ve kredi kartı kullanımına dikkat etmelerini de söyleyen Taş, ?Vatandaşlarımız acil olmayan tüketimler dışındaki harcamaları yapmayıp tasarrufa yönelmeliler. Esnaflarımız da satışlarda fazla vade yapmayıp mümkünse nakit üzerinden bu işlemlerini gerçekleştirsinler? dedi.

Konferansa Çan Belediye Başkanı Ali Sarıbaş, CHP İlçe Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi Recai Elmas , STP üyeleri ile öğrenciler katıldı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir