Çan’da Mahalle Asayiş Toplantıları Sürüyor

30 Ocak 2012

Çanakkale’nin Çan ilçesinde Emniyet Müdürlüğü tarafından mahallelerde düzenlenen huzur ve asayiş toplantıları devam ediyor.

İlçe Emniyet Müdürü Hakan Nakışyapar’ın başlattığı asayiş ve huzur toplantılarının sonuncusu Polis Merkezi Amiri Emrah Yıldırım tarafından İstiklal Mahallesi’nde yapıldı. Daha önce Osman Efendi, Seramik, Fatih ve Karşıyaka mahallelerinde düzenlenen huzur ve asayiş toplantısı, İstiklal Mahallesi’nde Kardeşler Kıraathanesi’nde gerçekleştirildi. Huzur ve asayiş toplantısında, Polis Merkezi Amiri Emrah Yıldırım, mahallede ikamet eden ve toplantıya katılan vatandaşlara, ilçede meydana gelen hırsızlık olaylarından, şehir içi trafik sorununa kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu. Mahalle sakinleri ile bir araya gelen Yıldırım, özellikle hırsızlık ve kontör dolandırıcılığına dikkat çekti. Yıldırım, vatandaşların can ve mal güvenliğin sağlanabilmesi ve daha huzurlu bir hayat yaşayabilmeleri için dikkat etmelerini ve uymalarını istedikleri kuralları anlatarak, özellikle hırsızlık olaylarına karşı alınabilecek önlemleri detaylı olarak vatandaşlara açıkladı. “Eskiden evlerimizi kilitlemeden dışarıya çıktığımız günleri ve geceleri özlüyoruz. Amacımız aldığımız tedbirlerle o günlere dönebilmektir” diyen ve son günlerde il genelinde kontör dolandırıcılığı olaylarının çoğaldığına dikkat çeken Yıldırım, “Vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılık olaylarına karşı duyarlı olmaları gerek. Kendisini güvenlik görevlisi olarak tanıtan kişilere itibar etmeyin ve derhal gerçek güvenlik güçlerini arayarak ihbarda bulunun” şeklinde konuştu. Toplantıya katılan mahalle sakinleri de, mahallelerindeki genel asayiş ile ilgili yaşadıkları sıkıntıları ve tanık oldukları olayları anlatarak, bu sıkıntıların giderilmesi ve önlenmesini adına daha fazla tedbirlerin alınmasını istedi.

İstiklal Mahallesi Muhtarı Mustafa Dündar ise toplantıda yaptığı konuşmada, yapılan toplantının kendileri açısından son derece faydalı olduğunu belirterek, verdiği aydınlatıcı bilgiler ve samimi açıklamalarından dolayı Polis Merkezi Amiri Emrah Yıldırım’a teşekkür etti. Toplantıya, Toplum Destekli Polis (TDP) irtibat görevlisi Murat Filoğlu, Polis Memurları Murat Güloğlu ve Uğur Orhangazi ile vatandaşlar katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir