Çan’da Mavi Kapaklarla Dört Engelliye Tekerlekli Sandalye Alındı

13 Eylül 2011

Çanakkale’nin Çan ilçesinde “Tane tane kapakları toplayalım, adım adım engelleri aşalım” kampanyası çerçevesinde dört engelli vatandaşa daha tekerlekli sandalye alındı.

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nurselen Toygar’ın koordinatörlüğünde yürütülen “Tane tane kapakları toplayalım, adım adım engelleri aşalım” kampanyası dahilinde mavi plastik kapak toplayan Çan Sağlık, Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği yöneticileri, kapaklar karşılığında aldıkları dört tekerlekli sandalyeyi daha dört engelli vatandaşa teslim etti. Çan Sağlık, Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği adına açıklama bulunan başkan yardımcısı Recep Özkan, daha önceden de aynı şekilde mavi kapak toplayarak engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye bağışladıklarını söyledi.

Özkan, bağışta bulunan kişilerin deşifre edilmemesi amacıyla tekerlekli sandalyeleri bizzat giderek evlerinde teslim ettiklerini kaydederek, “Daha iyi, daha güzel yarınların peşinde koşanları, hiç tanımadıkları, adını sanını bilmedikleri insanların hayatlarına çabaları ve varlıkları ile katkıda bulunanları, zamanlarını bu uğurda harcayabilenleri, bunları yaparken hiçbir ödül veya övgü beklentileri olmayanları, sadece ve sadece daha iyi yarınlar olabileceğine dair umutları olanları, mücadeleden vazgeçmeyenleri arıyoruz” şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...
  • ahmet ceylan
    20/09/2011 13:47

    nurselen hanım ben kütahya dan ahmet size öncelikle bu güzel davranışınız nedeniyle teşekkür ediyorum bende engelleri aşalım kampanyasını yakından takip ediyorum elimde şu ana kadar 1200 kapak bulunmakta bunu ben çanakkale lisesinde ögretmenlik yapan kimsesiz çoçuklara annelik yapan tarih ögretmeni nesirin özgen adına göndermek istiyorum telefonum 05333123001

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir