Çan’da Trap Yarışmaları Düzenlendi

28 Mayıs 2012

Çanakkale’nin Çan ilçesinde Uzunalan Köyü Avcılık ve Atıcılık Derneği’nin düzenlediği trap müsabakalarında 500 avcı çeşitli dallarda birbirleriyle yarıştı.

Müsabakalar ilçeye 15 kilometre mesafede bulunan Uzunalan köyündeki atış poligonunda gerçekleştirildi. 9 saat süren müsabakalarda Çan, Yenice, Biga ve Çanakkale’den yivsiz tüfek ruhsatnamesi ile atıcılık lisansı olan 500 avcı trap profesyonel, trap avcı grubu ve tek kurşun dalında yarıştı.

Trap profesyonel dalında birinciliği İshak Bilgiç (Çanakkale Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü ), ikinciliği Recep Manav (Karabiga Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü), üçüncülüğü Mehmet Emin Akçalı (Yenice Avcılar ve Atıcılar Derneği) kazandı. Trap avcı grubu dalında birinciliği Hakan Gür (Uzunalan Köyü Avcılık ve Atıcılık Derneği), ikinciliği Hakan Akçay (Uzunalan köyü Avcılık ve Atıcılık Derneği), üçüncülüğü Hakan Orhan (Çan Erenler Avcılık ve Atıcılık Kulübü) kazandı. Tek kurşun dalında ise birinciliği Ali Efe (Uzunalan Köyü Avcılık ve Atıcılık Derneği), ikinciliği Erdal Dercan (Uzunalan köyü Avcılık ve Atıcılık Derneği), üçüncülüğü de Mehmet Özerbaş (Çanakkale Miralay Şefik Avcılık ve Atıcılık Derneği) kazandı.

Uzunalan Köyü Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı Burhan Uğur, yarışmalara gösterilen ilginin her yıl artması sebebiyle avcılara teşekkür ederek, “Her üç grubun birincilerine yarı otomatik av tüfeği, ikincilerine bir takım avcı kamuflajı, üçüncülerine de birer adet avcı yeleği hediye ettik” dedi.

Yarışma sonunda acılara pilav ve ayran ikram edildi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir