Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çan’da Turna Balığı Tutma Şenliği Düzenlendi

Çan’da Turna Balığı Tutma Şenliği Düzenlendi

Çanakkale’nin Çan ilçesinde Erenler Avcılık ve Atıcılık Derneği tarafından “Amatör Turna Balığı Tutma Şenliği” düzenlendi.

Bu yıl birincisi gerçekleştirilen düzenlenen “Amatör Turna Balığı Tutma Şenliği” hakkında bilgi veren Çan Erenler Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı Serdar Filiz, şenlik için 80 amatör balıkçının kaydını yaptırarak balık tuttuğunu söyledi. Filiz, Sameteli Göleti’nde gerçekleştirilen şenlikte amatör balıkçıların 1380 Sayılı Su Ürünleri Yönetmeliği ve Amatör (Sportif) Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğler hükmüne göre balık tuttuğunu belirterek, “40 santimetre altında tutulan balıklar tekrar göle bırakılıyor. 40 santimetrenin üzerinde tutulan balıklar da değerlendirmeye alınıyor” dedi.

Piknik havasında gerçekleştirilen şenliğe Çan Kaymakamı Hasan Gözen, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ve İlçe Emniyet Müdürü Hakan Nakışyapar’ın yanı sıra çevre ilçelerden gelen misafirler de katıldı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir