Çan’dan Van’a Gönül Köprüsü

02 Aralık 2011

Çanakkale’nin Çan ilçesinde Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Öğrenci Meclisi, Van ve çevresinde meydana gelen deprem nedeniyle Van ili Erciş ilçesi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde okuyan yaşıtları için okul düzeyinde bir kampanya düzenledi.

“Çan’dan Van’a Gönül Köprüsü” adlı kampanya kapsamında öğrenci meclisi sınıf temsilcileri, arkadaşlarının yaptıkları bağışları topladı. Toplanan bağışlar ile 10 adet mont alındı. Kampanyadan bir şekilde haberdar olan duyarlı esnaf ve vatandaşlar da kampanyaya destek verdi. Kampanya çerçevesinde 50 mont 24 takım elbise 11 çift ayakkabı, 180 takım iç çamaşırı, 200 çift çorap, 50 bere, 15 pantolon, 15 sweatshirt alındı. Konuyla ilgili konuşan Okul Müdürü Ömer Faruk Aydın, “Okul Öğrenci Meclisimiz okul rehber öğretmenimiz Burhan Öztürk koordinatörlüğü ve müdür yardımcımız Ali Esen’in sorumluluğunda, çok özel bir kampanyaya imza attı. Öğrencilerimizin bu duyarlı davranışına esnafımız ve vatandaşlarımızda destek verdi. Yardımlar 5 Aralık tarihinde Erciş Endüstri Meslek Lisesi’nde olacak şekilde gönderildi. Van ili çok zor günler geçiriyor. Depremi unutturmamak adına yardımlara gerekirse devam edeceğiz. Erciş Teknik ve Endüstri meslek Lisesini kendimize kardeş kabul ettik” şeklinde konuştu.

Öğrenci Meclisi Başkanı Abdurrahman Çoban da, “Van’daki arkadaşlarımız soğukta tir tir titrerken biz burada rahat edemezdik. İnşallah yapılacak yardımlar sayesinde oradaki arkadaşlarımıza bir nebze olsun faydamız olacaktır. Kampanya konusunda bizlere yardımcı olan Öğretmenlerimize, velilerimize ve esnafımıza çok ama çok teşekkür ederiz” dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir