Çan’ın Kocayayla Köyü’nde Eczane Açıldı

20 Ekim 2011

Çanakkale’nin Çan ilçesinin 1430 nüfusuyla ikinci en büyük köyü Kocayayla’da eczane açıldı.

Eczane açılış töreninde bir konuşma yapan Kaymakam Hasan Gözen, “Bugün burada çok ilginç bir olaya şahit oluyoruz. Biliyorsunuz Kocayayla Çanımız’ın ikinci en büyük köyü. Burada çok güzel hizmetler oluyor. Mesela yolunuzu asfalt yaptık. Kocaman bir camimiz var. Okulunuz da yeni binasına en kısa zamanda kavuşacak. Bir diğer husus da bu köyümüzün Aile Sağlığı Merkezi olması. Sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde yürütülmeye gayret edildiği bir köyümüz ve merkezimiz. Ülkemizin gelişmişlik düzeyi sizlerin ayağınıza gelen hizmetlerle bir kez daha ortaya çıkmakta. Diğer sevinidirici bir husus Eczacılık Fakültesi gibi değerli bir okulu yurtdışında bitirerek köyünüzde eczane açan Mehmet Ertuğrul kardeşimize de, ailesine de teşekkür ediyorum. Burada inşallah sizlerle birlikte ve uyumlu bir şekilde hizmete yönelik bu ticari faaliyetlerini yürütürler. Böyle yerlerde bir eczane açmak aslında fedakarlıktır. Halkımıza da hizmet edeceğinden sizin de zor anlarınızda darda ve zorda kalmamanız için ellerinden gelecek her türlü desteği vereceklerine yürekten inanıyorum. Bu bizler için, sizler için, hepimiz için güzel. Buraya emeği geçen muhtarımıza, diğer muhtar arkadaşlarımıza, eczacı kardeşimize, onun çok değerli anne ve babasına teşekkür ediyorum” dedi.

Ayvacık ilçesi doğumlu olan ve Gürcistan / Tiflis Eczacılık Fakültesi’ni başarıyla bitiren Mehmet Ertuğrul’un açtığı Ertuğrul Eczanesi’nin açılış töreninde babası Osman Ertuğrul da bir konuşma yaptı. Baba Osman Ertuğrul, “Ben Ayvacık doğumluyum. Ama oğlumu Kocayaylalı yaptım. Bundan sonra sağlık alanında gece gündüz hizmetinizdeyiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Kaymakam Hasan Gözen, Kaymakam Adayı Mustafa Köleoğlu ve Kocayayla Köyü Muhtarı Ali Azap, Eczacı Mehmet Ertuğrul’un babası Osman Ertuğrul ile birlikte kurdelayı keserek açılışı gerçekleştirdi.

Daha sonra Ertuğrul Eczanesi’nde bir süre dinlenen ve yurttaşlarla konuşan Kaymakam Gözen, bir kutu asprin alarak eczaneden ilk alış verişi gerçekleştirdi.

KAYMAKAM GÖZEN İNŞAATI SÜREN KOCAYAYLA İLKÖĞRETİM OKULUNU GEZDİ

Çan Kaymakamı Hasan Gözen inşaatı bitme aşamasına gelen Kocayayla İlköğretim Okulu binasını gezerek Muhtar Ali Azap ile Okul Müdürü Salih Şevik ve Müdür Yardımcısı İsmail Aydoğan’dan bilgi aldı.

198 öğrencisi bulunan ve çevredeki dört köyün öğrencilerine eğitim-öğretim yuvası olan Kocayayla Köyü İlköğretim Okulu yeni binası 400 bin TL.ya mal oldu. Bu miktarın 150 bin lirasını Çan Köylere Hizmet Götürme Birliği karşılarken, 100 bin liralık kısım da halkın katılımıyla sağlandı. İnşaat için harcanan paranın kalan kısmı da Geleneksel Kocayayla Güreşleri Güreş ağaları Ehliman Uz ve Bora Engin’in katkılarından elde edildi. Kaymakam Gözen ve Köy Muhtarı Azap, okul inşaatının bu hafta sonu biteceğini ve kati kabulün yapılmasının ardından önce eğitim-öğretime geçileceğini sonra da resmi açılışın yapılacağını söylediler.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir