Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Canlı Balık Pazarına Yoğun İlgi

Canlı Balık Pazarına Yoğun İlgi

Çanakkale’de yat limanı önündeki canlı balık pazarı büyük ilgi görüyor.

Deniz Ürünleri ve Küçük Balıkçıları Koruma Derneği yetkilileri Avrupa Birliği normlarına uygun olarak balık satışı yapmak için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirterek, “Daha önce limanda balık tutan arkadaşlarımız bu balıkları kovalar içinde satıyorlardı. Ancak AB normlarına uyulması için belediye 5 yıl önce iman içinde bize bir yer yaptı. Biz de dernek olarak burada kromdan yapılan satış reyonunda balıkları canlı olarak satıyoruz. Vatandaşlarımız her zaman buradan taze ve canlı balık alabiliyor. Balıkçılarımızın her gün oltalarla tuttukları balıklar burada canlı canlı satılıyor” dedi.

Öte yandan canlı balık pazarından balıkları gönül rahatlığı ile aldıklarını belirten vatandaşlar ise ?Balıklar burada kromdan yapılan küçük havuzların içinde yüzüyor. İstediğimiz balıkları küçük kepçe yardımı ile alabiliyoruz. ?Balık bayat mı?? derdi burada olmuyor? dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir