“Çanlı Miniklerden Somalili Kardeşlerine Yardım” El Sanatları Sergisi Açıldı

23 Eylül 2011

Çan’da ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 89’uncu yıldönümü kutlamaları kapsamında “Çanlı Miniklerden Somalili Kardeşlerine Yardım” adlı El Sanatları Sergisi açıldı.

Çan Belediyesi Sanat Galerisi’ndeki serginin açılışı AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Çan Kaymakamı Hasan Gözen, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Necip Sercan Canbaz ile Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu tarafından kurdelenin kesilmesi ile yapıldı. Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, hafta sonuna kadar açık kalacak sergide Çan Belediyesi’nin bu yaz açtığı El Sanatları Atölyesinde eğitim gören 5-10 yaşları arasındaki çocukların eselerinin sergilendiğini ve sergide yapılan satışların gelirin “Başbakanlık Somali Yardım Kampanyası” hesabına yatırılacağını söyledi.

Kuzu, sergiden elde edilen gelirin Çan Belediyesi aracılığıyla Çanlı miniklerin ve Çan halkının desteğinin Somali’ye ulaşmış olacağını kaydetti.

Serginin açılışına Çan İlçe Emniyet Müdürü Hakan Nakışyapar, ilçedeki daire ve okul müdürleri, siyasi parti başkan ve temsilcileri, il genel ve belediye meclisi üyeleri, STK ve oda başkanları ile vatandaşlar katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir