Çardak’ta Soğuk Hava Deposunda Yangın

Çardak’ta Soğuk Hava Deposunda Yangın
15 Temmuz 2010

Çanakkale?nin Lapseki ilçesine bağlı Çardak beldesinde bir soğuk hava deposunda çıkan yangında tesis kullanılamaz hale geldi.

İHA muhabirinin edindiği bilgiye göre Çardak beldesinde hizmet veren M.B’ye ait soğuk hava deposunda bakım çalışmaları sırasında gerçekleştirilen kaynak çalışması esnasında yangın çıktı. Kısa sürede yayılan yangında depo içinde bulunan yüzlerce plastik kasa da tutuşarak alevleri büyüttü. Çardak, Lapseki ve Umurbey belediyelerine ait itfaiye ekipleri ile Orman Müdürlüğüne bağlı arazözlerin de katıldığı söndürme çalışmaları sırasında zaman zaman zor anlar yaşandı. Soğuk hava deposu yanında bulunan bir evin de zarar gördüğü yangının ardından önemli ölçüde maddi zararın meydana geldiği öğrenilirken, bölgede soğutma çalışmalarına devam edildiği açıklandı.

İHA

Yorumlar...
  • Güngör YILMAZ
    04/10/2010 07:08

    ÇANAKKALE ARES YANGIN GÜVENLİK DİYOR Kİ Yangın Güvenliği ve yangına karşı mücadelede en önemli dönem işletme dönemi ve bu dönem için alınacak önlemlerdir. Bu dönem insan faktörünün ağırlık kazandığı, sorumluluk duygusu, ciddiyet, tedbirli, olmak insana has özelliklerle hayatlarını kurtarıldığı veya aksi olduğu zaman büyük acılarla karşılaşabileceği dönemdir İşletme döneminde en önemli husus idarecilerin mevcut imkânlara göre yangına karşı korunma ve mücadele programlarını tam olarak hazırlamaları, bu programı canlı ciddi ve günün koşullarına uygun bir şekilde tutmalarıdır. Bunun için İşletme döneminde çalışanlara Yangın, Yangında ilk yardım ve iş güvenliği konularında bilgilendirilerek zararın en asgariye çekilmesidir Ares Yangın Güvenlik Firması olarak Yangın Söndürme Cihazlarının satış ve dolumlarını modern otomatik makineleri ile, Yangın dolaplarının kontrol ve faaliyetleri, İş Güvenliği Malzemeleri satışını yapmak, acil aydınlatma, acil yönlendirme levhaları ve diğer yangın malzemelerinin yanında malzeme seçimi, bakım, test, eğitim ve danışmanlık, İhtiyaç halinde Yangın alarm, otomatik söndürme, davlunmaz söndürme sistemleri, konusunda uzman personelimiz ile sizlere hizmet vermenin heyecanı içindeyiz. Birlikte çalışmak ümidi ile ve değerli tekliflerinizi beklerim. İlginiz için teşekkür ederim.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir