Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ÇASİAD Yönetim Kurulu’ndan Avustralya Konsolosu Sergi’ye Ziyaret

ÇASİAD Yönetim Kurulu’ndan Avustralya Konsolosu Sergi’ye Ziyaret

ÇASİAD yönetim kurulu Avustralya Konsolosu Nicholos Sergi’yi makamında ziyaret etti.

ÇASİAD yönetim kurulu Avustralya Konsolosu Nicholos Sergi’ye hoş geldin ziyaretinde bulundu. Kolin Hotel de bulunan konsolosluk makamında gerçekleştirilen ziyarete konuşan ÇASİAD Başkanı Salih Yıldız; “Bizim Avustralya ile bir gönül bağımız var. Koyun koyuna yattığımız beraber bir tarih yazdığımız bir ulus. Beraber ulus olmanın düşmanken dost olmanın keyfini yaşayan ve o gün bugündür savaştan bir dostluğun çıkışının en güzel örneğini Avustralyalılar ile Yeni Zelandalılar ile yaşıyoruz. Bu çerçevede onlar bizi kendileri kadar yakın bizde onları kendileri kadar Türkiye’ye yakın hissediyoruz. Çalışmalarımız olacak. Çanakkale ortak noktamız. Çanakkale’ye bizim hizmetimiz kadar Avustralya’nın da hizmet verdiğini biliyoruz. 2013 Mayıs ayında yapacağımız fuar ile de ne katkı gerekiyorsa vereceklerini Avustralya Ekonomi yada Dış Ticaret Bakanının bize katkılarını esirgemeyecekleri amacındayız” dedi.

Avustralya Konsolosu Nicholos Sergi ise Çanakkale’ye yakın zamanda geldiğini kaydederek; “Çanakkale’nin beni hoş karşılamasından çok etkilendim. Savaşla başlamış ilişkinin dostluğa dönüşmesi beni şaşırttı. Beni iyi karşıladıkları için her yardımı esirgemedikleri için herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bende Çanakkale için elimden geleni yapmaya devam edeceğim” diye konuştu.

[Medya Hedef]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir