Çek-Senet Çetesine ‘Balyoz’ Operasyonu: 30 Gözaltı

Çek-Senet Çetesine ‘Balyoz’ Operasyonu: 30 Gözaltı
11 Aralık 2009

Biga’da bu sabah saat 06.15?de düzenlenen ?Balyoz? isimli operasyonla, zorla çek senet imzalatıp tahsilat yaptığı ileri sürülen organize suç örgütü çökertildi.

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekiplerinin, Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Özdemir Kaşka yönetiminde gerçekleştirdiği operasyonda 40 Çevik Kuvvet Polisi ile Biga ilçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı 30 kişilik ekip görev aldı.

Teknik takip ile gerçekleşen 4 aylık bir çalışma sonrasında, Biga ve civarında belde ve köylerde Tefecilik yapıp, zorla çek-senet imzalatarak tahsilat yaptıkları iddia edilen 29 kişilik organize suç örgütü düzenlenen operasyonla çökertildi. Göz altına alınanlar arasında Biga’nın tanınmış esnafları da bulunuyor.

Biga ilçe merkezinde 6 ayrı mahallede 29 adrese bu sabah eş güdümlü baskınlar yapıldı. Çıkar amaçlı suç örgütü kurduğu belirlenen yaklaşık 30 kişi göz altına alındı. Zanlıların sorgulanmak üzere Çanakkale Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesine götürüleceği öğrenildi.

Düzenlenen operasyonda zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda çek-senet ile ruhsatsız silahlar, bıçak, kama ve kesici aletler, kar maskeleri ele geçtiği öğrenildi.

[Kaynak: Bigahaber]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir