Cevatpaşa Mahallesi Sakinleri Stratejik Planı Tartıştı

01 Temmuz 2014

Çanakkale Belediyesi 2015/2019 Stratejik Plan Hazırlık Çalışmaları çerçevesindeki dış paydaş toplantılarında son olarak Cevatpaşa Mahalle Meclisi’nde buluşuldu.

27 Haziran Cuma günü Cevatpaşa Mahalle Meclisi Çalışma Ofisi’nde düzenlenen toplantıya Belediye Meclis Üyeleri Rebiye Ünüvar, Bilge Şimşek, Birten Sarıbaş, Saffet Kocabaş ve Ethem Hırçın ile Cevatpaşa Mahalle Muhtarı Evren Kızoğlu, Mahalle Meclisi yürütme kurulu üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Kentin merkezi noktasında bulunan mahallede, Çanakkale Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaları değerlendirerek toplantıya başlayan mahalle sakinleri, özellikle kordonboyu düzenlemesi, yeşil alan ve park çalışmalarını olumlu bulduklarını dile getirdi. Kentteki sosyal çalışmaları da başarılı bulduklarını dile getiren kentliler, bu kapsamda Altın Yıllar Yaşam Merkezi’ni örnek gösterdi.

Toplantı, beş yıllık stratejik plan çerçevesinde kent geneli ve lokal ölçekte Cevatpaşa Mahallesi’ne ilişkin proje ve çalışmaların tartışılması ile devam etti.

Stratejik Plan Hazırlık Çalışmaları kapsamındaki toplantılar, 30 Haziran tarihinde Namık Kemal Mahalle Meclisi, 1 Temmuz’da Kent Konseyi Kadın Meclisi, 2 Temmuz’da Gençlik Çalıştayı, 3 Temmuz’da Esenler Mahalle Meclisi, 4 Temmuz’da Kemalpaşa Mahalle Meclisi ve Hayvan Hakları Çalıştayı ile 7 Temmuz’da da Spor Çalıştayı ile devam edecek.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir