“Çevre için, Kent içi(n) Spor” Etkinliği Yapıldı

“Çevre için, Kent içi(n) Spor” Etkinliği Yapıldı
23 Eylül 2014

Çanakkale Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen “Çevre için, Kent içi(n) Spor” etkinliği, 21 Eylül Pazar günü gerçekleşti.

Trafik ve çevre kirliliğine dikkat çekmek, kentlileri toplu taşıma araçları, bisiklet kullanımı ve yaya olarak ulaşımlarını sağlamaya teşvik amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe Belediye Başkan Vekili Bilge Şimşek, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın eşi Hale Gökhan başta olmak üzere Kent Konseyi Kadın Meclisi temsilcileri ve çok sayıda kentli katıldı.

Atatürk Caddesi (Eski Belediye Önü ) başlayan “Çevre için, Kent içi(n) Spor” etkinliği yürüyüşü Demircioğlu Caddesi, İnönü Caddesi, Kayserili Ahmet Paşa Caddesinde devam ederek Çağlar Kaynak Basketbol Sahasında sona erdi.

Çanakkale Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevgi Uluşal etkinlikte yaptığı konuşmada, “Bisikletli ve yaya yürüyüşü etkinliğimizi barışın kenti Çanakkale’mizin gelişimine katkı ve destek vermek açısından yapalım istedik. Yaya geçitlerine, bisiklet yollarına, engelli uyarılarına dikkat çekerek, duyarlılık yaratmayı hedefledik. Enerjide verimliliğin artması, israfın önlenmesi kapsamında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının “Enerji Verimliliği Stratejisi Belgesi” ile belediyemizin yapımını sürdürdüğü bisiklet yollarının kullanımını sağlamak, Avrupa Kentli Hakları Bildirgesinde yer alan, kentsel alanlarda spor ve boş zamanların değerlendirilmesi ilkesinin hayata geçirilmesi için “Kent İçi(n) Spor” anlayışını yaygınlaştırmaktır” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir