Çevreciler, Cerattepe Dayanışmasını Paylaştı

02 Mart 2016

Geçtiğimiz hafta, maden faaliyetlerine ilişkin mücadelelerini sürdüren Artvinlilere destek amacıyla İda Dayanışma Derneği öncülüğünde Cerattepe’ye giden çok sayıda duyarlı kentli, dönüşte Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti.


Artvin Cerattepe’deki gözlemlerini Başkan Gökhan ile paylaşan kentliler, Artvin halkının tek isteğinin doğaya dokunulmaması olduğunu ifade etti. Cerattepe’ye giden heyete duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden Başkan Gökhan, “Türkiye’nin en batısından en doğusuna verdiğiniz destek önemliydi, bunun için teşekkür ediyoruz. Bu dayanışma, Türkiye dayanışması olmak zorunda. Umarız biz de hem termik santreller hem de altın madenleri itibariyle o durumlara düşmeyeceğiz. Bu bilinç önemli. Emekleriniz bizim için çok değerli. Oraya giderek, bizim de mücadelemizi de pekiştirdiniz” diye konuştu.
Karşılıklı sohbetle devam eden ziyaret, toplu fotoğraf çekilmesi ile birlikte son buldu.

Zeybek Horon Kardeşliği Şenliği

Öte yandan 3 Mart Perşembe günü 12.00 ile 14.00 saatleri arasında Çanakkale Cumhuriyet Meydanında “Horon Zeybek Kardeşliği Şenliği” düzenleyecek çevreciler şunları dile getirdiler;

” Artvin Cerattepe/Kazdağı Çanakkale çevre mücadelelerinin ve Artvin’e yaptığımız dayanışma ziyaretinin çarpıcı anılarını paylaşacağımız bu şenlikte şarkılar, türküler, şiirler eşliğinde direniş ve mücadele ruhumuzu canlı tutacağız. Artvin Cerattepe halkı ile telefonda canlı bağlantılar kuracağız ve Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Kahraman’ın dayanışma mesajlarını paylaşacağız.
Bütün Çanakkale halkını, işçisi, köylüsü, memuru, yöneticisi, yıllardır çevre ve ekoloji mücadelesi veren, yaşam hakkını savunan ilçelerden köylerden herkesi şenliğimize bekliyoruz. “Diren Cerattepe Kazdağı Seninle”, “Diren Artvin Çanakkale Seninle”

1

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir