Cezaevinden Firar Eden Şahıs Apartmanda Yakalandı

09 Ağustos 2011

Çanakkale’de cezaevinden kaçan ve karıştığı kasten yaralama suçundan araması bulunan şahıs saklandığı apartmanda vatandaşlara korkulu anlar yaşattı.

Edinilen bilgiye göre cezaevi firarisi olan ve önceki gün kasten yaralama olayına karışan B.S’nin (23) Cevatpaşa Mahallesi Yüzbaşı Kemal Caddesi üzerinde bulunan bir apartmanda saklandığı ihbarını alan emniyet birimleri kısa sürede bölgeye gelerek operasyon başlattı. Bu sırada polisleri apartman dışında gören B.S, 3. katta saklandığı daireden 2. katta bulunan Y.İ.’ye ait daireye geçerek müştekiyi susması için uyardıktan sonra 1. katta bulunan M.G. isimli şahsın dairesine balkondan geçti. Kovalamacının yaşandığı operasyonda havalandırma boşluğundan Z.C.K’ye ait 8 numaralı daireye giderek saklanan B.S, dairenin balkon ve oda camını kırarak kaçmaya çalıştı. Emniyet birimlerinin takibi sonunda yakalanan şüpheli yapılan adli tahkikatın ardından Çanakkale Kapalı Cezaevine teslim edildi.

Öte yandan suçluyu kayırma suçundan gözaltına alınan M.G, A.D ve A.S alınan ifadelerinin ardından Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile serbest bırakıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir