Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gelibolu İlçe Başkanı Nihat Öner, yerel seçim hazırlıklarını aralıksız sürdürdüklerini söyledi.

CHP Gelibolu İlçe Başkanı Nihat Öner, yerel seçimlere az bir zaman kala seçimlere iddialı hazırlandıklarını belirterek, Gelibolu merkez, Kavak Beldesi ve Bolayır’daki aday adayları konusunda çalışma yaptıklarını söyledi. Gelibolu merkezinde aday adayı Mustafa Özacar, Kavak beldesinde aday adayı Necati Koçpa, Bolayır beldesinde Cavit Sezer?in adlarının geçtiği, Evreşe beldesinde de aday adayı konusunda çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Henüz adaylar konusunda resmi bir açıklama bulunmadığını kaydeden Öner, “Yerel seçim startını seçim takvimine göre belirleyeceğiz ve ona göre hareket edeceğiz. Belediye meclis üyeleri konusunda çalışmalarımız sürüyor. Bütün halkın kabulleneceği kadrolar ile yola çıkacağız. Hedefimiz Korudağ?dan, Yahya Çavuş?a kadar olan bölgede, yani Yarımadada CHP bayrağını dikmektir. Önümüzdeki günlerde çalışmalarımızı kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

Öner, ayrıca Bolayır beldesinde kısa bir süre önce kadın kollarının kurulduğunu, açılışa ise CHP İl Başkanı Serdar Soydan, İl Kadın Kolları Başkanı Sevgi Uluşal, Gelibolu Kadın Kolları Başkanı İlknur Alsat ve yaklaşık 500 partilinin katıldığını kaydetti.
İHA