CHP Gelibolu ve Eceabat Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

22 Ekim 2008

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eceabat ve Gelibolu ilçelerinin danışma kurulu toplantısı Gelibolu İş Adamları Derneği binasında gerçekleştirildi.

Parti üyelerinin sıkıntı, öneri ve isteklerinin neler olduğunu öğrenmek, ayrıca küskünlüklerin giderilerek, yerel seçimlere hazırlıkların birlik ve beraberlik içerisinde yürütülmesi amacıyla düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan CHP Gelibolu İlçe Başkanı Nihat Öner, 2009 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde parti ilkelerine bağlı kalındığı sürece Gelibolu Yarımadası’nda bütün belediyeleri kazanacaklarına emin olduklarını söyledi.

CHP Belediye Meclis Üyesi Ahmet Sezgin ise partide bütün belediye meclis üyelerinin geçen sürede hep birlik içinde olduklarını ifade ederek, “Hiçbirimiz bazıları gibi parti değiştirmedi. Belediye ve Gelibolu’muz adına olumlu gördüğümüz her işte ve kişilere karşı parti ayrımı yapmaksızın eşit ve olumlu yaklaştık. Ama belediye başkanının dediği gibi ‘Ben yapacaktım ama, CHP’liler yaptırmıyorlar’ dediği, kişilere ve özel çıkarlara yönelik her uygulamayı evet yaptırmadık. Bundan da onur duyuyoruz” dedi.

Belediyenin iyi yönetilmediğini de iddia eden Ahmet Sezgin, “Geçen bu sürede genel kanaatimiz olarak Gelibolu Belediyesi Belediye Başkanı tarafından iyi yönetilmemektedir. Çünkü en son olarak belediye meclisinde görülen faaliyet raporu ve hazırlanan mali raporlardan da anlaşılacağı üzere belediyenin 2007 yılı sonu itibariyle 9,5 trilyon civarında borcu bulunmaktadır. Bu tutar belediyenin 1 yıllık gelir bütçesine denktir. Bu şu demektir. Belediye bir yıl boyunca personel maaşları da dahil olmak üzere kuruş harcamaz ve borç öderse yine de faizler nedeniyle borçlarını kapatamayacaktır” dedi

Sezgin ayrıca, partilerine her kademede büyük emekler veren ve geçen dönem belediye başkan adayları olan Mustafa Özacar’ın, kamuoyunun bütün gözlerinin üzerlerinde olduğu ve umut beklediği bir dönemde yeniden aday olacak veya olmayacaksa bunun mesajını vermesi gerektiğini ifade etti.

İl Genel Meclis üyesi Bülent İşleyen ise ilçe ve beldelerde tek bir vücut halinde çalışıp, seçmenlerle tek tek, kapı kapı ve yüz yüze görüşerek onları ikna ettikleri takdirde seçimi kazanabileceklerini savundu. İşleyen, Gelibolu halkının, bir çıkış, bir ışık, bir umut arayışı içerisinde olduğunu ifade etti.

CHP eski Gelibolu İlçe Başkanı Hüseyin Gümüş de yaptığı konuşmada Gelibolu’da 89 yılındaki dönemi gördüğünü belirterek, “Bu açıdan durumu iyi değerlendirirsek iktidar olacağımıza inanıyorum. Siyaset iktidara gelmek için yapılır. Parti’nin gösterdiği adayı beğenmemek söz konusu olamaz. Kendi partisinin adayını desteklememek bir parti suçudur” dedi.

CHP’nin Gelibolu’da bir önceki dönem belediye başkan adayı olan Mustafa Özacar ise belediye başkanlığına aday olma konusunda hazır olduğu mesajını vererek, ‘Görevden kaçmadım. Ne görev verilirse yapmaya hazırım. İnsanın arkasında böyle arkadaşları olursa hangi görevden kaçabilirim. Ben her zaman göreve hazırım’ dedi.

CHP Çanakkale İl Başkanı Serdar Soydan ise amaçlarının seçimlerde CHP bayrağını belediyelere ve il genel meclislerine dikmek olduğunu belirterek, ‘Bu anlayışa sahip olursak, hangi arkadaşıma görev verirsek başarırız’ dedi.

Toplantıda son söz alan Çanakkale Milletvekili Ahmet Küçük ise kötü bir belediyecilik yapılan ilçenin Milletvekili olmaktan utandığını belirterek, “Sokak sokak değil. Binalar hizada değil. Kaldırım yok. Her taraf çamur içinde. Binanın merdiveni sonradan ilave edilmiş. Köylerde bulamazsınız öyle bina. Çocukluğumuzda Gelibolu ilçesi bizim hayalimizdi. Çocukken Çanakkale’nin en büyük ilçesi olan Gelibolu bugün her açıdan gerilemiş durumda. Böyle bir belediyeciliğe Gelibolu’yu mahkum ettirmemeliyiz. Buna kimsenin hakkı yok” dedi.

Danışma Kurulu Toplantısı’na konuşmacıların yanı sıra, bağımsız belediye meclis üyesi İrfan Girgin, Gençlik ve Kadın Kolları başkanları ile çok sayıda parti üyesi katıldı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir