CHP İl Örgütünden ÇTSO Ziyareti

08 Şubat 2013

2014 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerilerini almak amacıyla ziyaretlerde bulanan Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

CHP Milletvekili Serdar Soydan, İl Başkanı Hamza Karagöz ve Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder’in yer aldığı CHP heyetini, ÇTSO Başkanı Bülend Engin ve Oda yöneticileri karşıladı. ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşen görüşmede ÇTSO Başkan Yardımcıları Kemal Karakaş, Erdal Akarsu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Mert Mildon, Can Algönül, Yücel Aka, Ersin Kahraman yer aldılar.

Çanakkale’nin kalkınması ve gelişmesi için siyasi fikir ayrımı gözetmeksizin çalıştıklarını, STK’ların görüşlerini aldıklarını söyleyen CHP İl Başkanı Hamza Karagöz, Çanakkale’yi daha ileri götürmek için projeler geliştirmek gerektiğini vurgulayarak, “TSO’yu çalışmalarından ve projelerinden dolayı takdir ediyoruz ve devamını istiyoruz” dedi. Karagöz, ÇTSO’yu Çanakkale ile ilgili görüş, düşünce ve önerilerini CHP İl Başkanlığı’na göndermeyi davet eden mektubu da ÇTSO Başkanı Bülend Engin’e verdi.

“HEPİMİZ ÇANAKKALE’YE BORÇLUYUZ, BUNU UNUTMAMALIYIZ.”
ÇTSO Başkanı Bülend Engin ise, ÇTSO’nun 5 bin üyesi ile Çanakkale ekonomisine hayat verenlerin temsilcisi bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Üyelerimizin hizmetindeyiz. Üyelerimizin sesiyiz. Kentimizin ve üyelerimizin gelişimi için görev yapıyoruz. Üyelerimizden gelen talepleri projelendirip hayata geçirmek bizim vazifemizdir. Sitem etmek yerine hepimizin Çanakkale için yapabileceği bir şey olduğuna inanıyoruz. Bu inançla yola çıktık. Bu inancımızın gereğini yapıyoruz. Çanakkale’nin bütün kurumları, Çanakkale’nin geleceğine bir tuğla koymalıdır. Çanakkale’de laf dalaşı değil, hizmet yarışı olmalı. Hepimiz Çanakkale’ye borçluyuz. Bunu asla unutmamalıyız. Çanakkale’nin her alanda gelişmesi için birbirimize sahip çıkmalıyız. Söz konusu Çanakkale ise her alanda omuz omuza olmalıyız. Hepimiz Çanakkale Projelerine destek olmalıyız. Çanakkale’nin Turizm kenti olması için mutlaka Yat Limanı olmalıdır. Kruvaziyer iskelesi olmalıdır. Bunlar Çanakkale’nin projeleridir. Çanakkale Üniversite ve kültür kenti olarak ta gelişmelidir. Gelişimin yolunu ise rekabet açar. Çanakkale’ye ikinci, üçüncü üniversitelerin kurulmasına sahip çıkmalıyız. Evine, çocuğuna aş götürmekten önce; çalışanının ücretinin derdinde olan, istihdam yaratan, şehrin ekonomisine yön veren esnaf ve üyelerimizin önünün açılması; Çanakkale ekonomisine ivme kazandıracak, gelişen ekonomiyle refah ve sermaye de tabana yayılacaktır. Demokrasinin gelişimi de sermayenin tabana yayılması ile mümkündür.” ÇTSO’nun hiçbir zaman politikanın içinde olmadığını ve olmayacağını sözlerine ekleyen ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Kongre ve Fuar Merkezi’nin her türlü etkinlik için CHP’ye açık olduğunu da söyledi. CHP olarak, Çanakkale’ye böyle bir bina kazandırdığı için ÇTSO’ya teşekkür eden İl Başkanı Hamza Karagöz, “CHP olarak hiçbir zaman, hiçbir aşamada Yat Limanı’na karşı olmadık. Her konuda olduğu gibi bu konuda da konuşuruz, tartışırız. Her şeyi Çanakkale’nin yararı için yapıyoruz” dedi. Kongre ve Fuar Merkezi’nin Çanakkale’nin adına yakışır bir tesis olduğunu belirten CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan da “Özellikle Yat Limanı’nın mutlaka Çanakkale’ye kazandırılması gerekiyor” diye konuştu. CHP heyeti daha sonra ÇAGİAD’a ziyarette bulunarak hazırlanan mektubu teslim ettiler.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir