CHP’den, Başkan Gökhan’a Destek Ziyareti!

26 Aralık 2016

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Halk Partili ilçe başkanlarını makamında ağırladı.

Ziyarete, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş, Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın, Biga İlçe Başkanı Özgür Ceylan, Lapseki İlçe Başkanı Abdülkadir Özeren, Yenice İlçe Başkanı Mehmet Gerçek, Eceabat İlçe Başkanı Muzaffer Övün, Gökçeada İlçe Başkanı Memet Güneşhan, Ayvacık İlçe Başkanı Mesut Bayram, Bozcaada İlçe Başkanı Hüseyin Durmuş, Gelibolu İlçe Başkanı Nevzat Kaya ile Ezine İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Gürer katıldı. Ziyarette bir konuşma yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş, “Malum ülkemizin gündemi çok yoğun. Bir ülkeyi yerle bir edebilecek her türlü kötü senaryo bugün ülkemizin üzerinde oynanıyor. Bir taraftan ekonomik kriz, bir taraftan 3-4 milyon Suriyelinin kontrolsüz bir şekilde ülkemizde yer alması, terör, Suriye’de savaşan askerlerimiz ve her gün gelen şehit haberleri… Bunların dışında bir şey konuşmadan, bu konuları bir an önce çözmek için adımlar atmamız gerekiyor. Ama maalesef ülkemizde olduğu gibi Çanakkale’mizde de çeşitli algı operasyonları gerçekleştiriliyor. Ve Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan’a yönelik algı operasyonu da hepimizi üzmüş durumda. Cumhuriyet Halk Partisi örgütü olarak büyük rahatsızlık duyuyoruz. Cumhuriyet Halk Partili ilçe başkanları olarak bugün ziyaret amacımız da, Başkanımızın yanında olduğumuzu ve destek verdiğimizi beyan etmek” dedi. Karakaş, “Çanakkale Belediyesinin ve Başkanının verilemeyecek bir hesabı yoktur. Basında çıkan haberlerin de gerçekle ilgisi alakası yoktur. Tamamen ülke gündeminin dışında bir konu yaratmak üzere yaratılmış algı operasyonlarıdır. Bu bizim çalışma şevkimizi, bir arada olma arzumuzu ve kararlılığımızı, dik duruşumuzu engellemeyecektir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi örgütü olarak Belediye Başkanımızın yanındayız. Biriz, beraberiz” diye konuştu.

“Bu tür yakıştırmalar bir şeye yaramaz”
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten ve tek tek tüm ilçe başkanlarına teşekkürlerini ileten Başkan Gökhan ise, “Gün birlik günü, daha çok bir arada olma günü. Çünkü her geçen gün Türkiye’de farklı algılar yaratılmaya çalışılıyor. Çanakkale’de de bunu algılıyoruz. Bu telaş içerisinde çeşitli algılar yaratılmaya çalışılıyor, bizimle alakası olmayan işler de bize fatura edilmeye çalışılıyor. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partiyiz. Biz misak-ı milli sınırları içerisinde özgürce yaşamanın yollarını arıyoruz, bunu sağlamaya çalışıyoruz. Onun için bize yapılan bu tür yakıştırmalar bir şeye yaramaz” dedi.
Sözlerini sürdüren Başkan Gökhan, “Burada bir karalama söz konusu. Neler neler söylediler. Çanakkale’de böyle yaptıkça daha da güçleniyoruz çünkü insanlar bizi tanıyor. Bu duyarlı davranışlarından dolayı ilçe başkanlarına teşekkür ediyorum. Aslında bunlar bizi bir araya getiriyor. Ve tehlikenin ne boyutta olduğunu görüyoruz. Daha fazla kaynaşıyoruz. Dolayısıyla bu da bizi güçlendiriyor. Cumhuriyet Halk Partililer adaletsizliğe, haksızlığa sonuna kadar karşıdır. Ve ülkenin bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü, milliyetçiliği, vatanseverliği konusunda hiç kimse bizi yargılayamaz. O bakımdan müsterihiz. Biz yargı karşısında her şeyin hesabını vermeyi şiar edinmiş bir anlayışa sahibiz” diye konuştu.
Ziyaret karşılıklı sohbetle son buldu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir