Cinayet Zanlısı 7 Yıl Sonra Çanakkale'de Yakalandı

Cinayet Zanlısı 7 Yıl Sonra Çanakkale'de Yakalandı
20 Mayıs 2009

Antalya’da, yedi yıl önce iki kişiyi öldüren katil zanlısı, Çanakkale’de işçi olarak çalıştığı bir pansiyonda sigorta istemediğini söyleyince yakalandı.

Olay, Antalya’da 16 Temmuz 2002 tarihinde meydana geldi. Ahşap süs ürünleri satan Ayşe Neslihan, Fırat Zahit Selçuk çifti dükkanlarında komşu işyeri sahibi Erhan T. tarafından kısa namlulu tüfekle ateş edilerek öldürülmüş, katil zanlısı Erhan T. olaydan sonra kaçmıştı.

Çanakkale’de bir pansiyondan yapılan ihbar üzerine harekete geçen polis, yedi yıldır aranan katil zanlısını yakaladı. Cinayetten sonra motosikletle kaçıp il il dolaşarak Çanakkale’ye gelen ve zeytin toplayarak geçimini sağlayan zanlının, geçen ay bir pansiyonda temizlik işçisi olarak çalışmaya başladığı ancak sigorta istemediğini söylemesi üzerine işyeri sahibinin durumu polise bildirmesi üzerine zanlının yakalandığı belirtildi.

Katil zanlısı Erhan T.’nin ifadesinde, ahşap işleri üzerine dükkanı olduğunu belirterek olayı şöyle anlattığı belirtildi: “Borçlar nedeniyle sıkıntıya girince kapattım ve bir arka sokakta ahşap boyama öğretmeni Ayşe Neslihan Selçuk’un üzerine açtım. Bir süre sonra Ayşe Neslihan, kocası Fırat Zahit Selçuk ile birlikte hareket ederek beni dışladı ve mallarıma kondu. Sık sık kavga edip karakolluk olduk ama bana hakkımı vermediler. Ben de yandaki işyerini tanıdığım birisinin adına kiraladım ve onlara rakip oldum. Olay günü onların dükkanında Fırat Zahit Selçuk bana küfretti. Ben de işyerimde bulunan tüfeği alıp döndüm. Fırat Zahit Selçuk, ‘Vuramazsın, yürek ister’ diye bağırdı. Ben de ona ve eşine 4- 5 kez ateş ettim. Sonra tüfeğimi alarak çıktım, motosikletime atlayıp uzaklaştım. Yakalanmamak için çok dikkat ediyordum.”

Çanakkale’de yaşamaya başladığını anlatan Erhan T.’nin “aradan bunca yıl geçince ‘artık yakalanmam herhalde’ diye düşünmeye başlamıştım. Yakalandığımda çok şaşırdım” dediği öğrenildi.

Tutuklanıp cezaevine gönderilen Erhan T.’nin yargılanmasına önümüzdeki günlerde Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...
  • özlem
    07/09/2010 13:36

    kuzenimi ve eşini öldüren o şerefsiz 40 yıl ceza aldı.türkiyedeki adalet sistemi bu kadar çalışyor işte..o pansiyon sahibi kim ise duyarlılığından ve bu katil yakalanmasına yardımcı olduğundan dolayı çok tşk ederim..bi gün bi yerde ayağına dolanacağını biliyorduk..

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir