Cinnet Geçiren Yarbay, İki Kızı ve Eşinin Cenazeleri Toprağa Verildi

25 Şubat 2010

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde cinnet getirdikten sonra eşi ve 2 çoğunu vurup intihar eden emekli tankçı yarbay ile ailesinin cenazeleri düzenlenen askeri törenin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

4 yıl önce yarbaylıktan emekli olan Süleyman Oral Özçağatay (47), önceki gün sabah saatlerinde Hoca Hamza Mahallesi Tuğsavul Caddesi Orkide Apartmanı’nda cinnet getirerek eşi Hatice Canan (43), çocukları Cansu (17) ve Melis’i (10) öldürmüş, son kurşunu ise kendine sıkıp intihar etmişti. Süleyman Oral Özçağatay’ın, eski iş ortağına cep telefonu ile mesaj çekip, “Sabah kalktığında ilk işin bizim eve gelmek olsun. Kayın valideme iyi bak biz intihar ettik” diyerek mesaj göndermesi üzerine olay yerine gelen ekipler kapıyı çaldıklarında içeriden sadece köpek havlama sesi gelmesi üzerine, maktulün kayınvalidesinin bakıcısından temin edilen anahtar ile kapı açıp içeri girdikten sonra dehşet manzarası ile karşılaşmışlardı. Evde yapılan incelemede ise komidin üzerinde A-4 kağıdına yazılmış intihar notu bulunmuştu.

Yıllardır Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde yaşamlarını sürdüren Özçağatay ailesinin cenazeleri ise gece geç saatlerde İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan ilçeye getirildi. Öğle saatlerinde düzenlenen törenin ardından askeri kortej eşliğinde Yazıcızade camiine getirilen cenazeler kılınan namazdan sonra gözyaşları arasında kabristanlığına toprağa verildi. Cenaze töreni sırasında Cansu (17) ve Melis Özçağatay’ın (10) sınıf ve okul arkadaşları ise gözyaşlarına hakim olamadı. Fenalık geçiren öğrencileri yakınları güçlükle sakinleştirebildi.

Cenaze töreninde güçlükle ayakta durabilen yakınları halen olaya inanamadıklarını belirttiler.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir