Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Çizgilerde barış…

Çanakkale Belediyesinin 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan “Çizgilerde Barış” sergisi Yazar ve Sanatçı Evi’nde Çanakkaleliler ile buluşacak.

1 Eylül Cumartesi günü iki ünlü karikatüristi, Kemal Gökhan Gürses ve Ohannes Şaşkal’ın karikatürleri, Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçılar Evi’nde Çanakkaleliler ile buluşacak. Yazar ve Sanatçı Evi’nde yapılacak sergi açılışı 17:30’da düzenlenecek. Karikatür sergisi ile ilgili yapılan bilgilendirmede; “Çanakkale tarihte üç büyük savaşa ev sahipliği yaptı. Büyük İskender ve Pers orduları bugünkü Biga’da o zamanki adıyla Granikos’da karşılaşmışlardı. Truva Savaşı ise İlyada Destanı ile evrensel kültürün bir parçası oldu zaten. Ve 1. Dünya Savaşının en önemli savaşı Çanakkale’de gerçekleşti. Çanakkale kendisine ‘Barışın Kenti’ diyor. Savaşlardan alınacak tek ders, bir arada yaşama iradesi olmalıdır diyen Çanakkale Belediyesi adına…1 Eylül Cumartesi günü iki ünlü karikatürcü, Kemal Gökhan Gürses ve Ohannes Şaşkal’ın karikatürleri Yazar ve Sanatçı Evi’nde Çanakkaleliler ile buluşacak. Sergi açılışı kokteyli 17:30’da. Bütün barış dostlarını aramızda görmek isteriz” denildi.

Filtreler:

Yorumunuz