Çocuk Kulübü Projesi Çalışmaları Devam Ediyor

25 Mart 2014

Çanakkale Belediyesi Çocuk Kulübü Projesi ile sosyal projelerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz gün temeli atılan Altın Yıllar Yaşam Merkezi ve yanında oluşturulacak Gençlik Merkezi’nin ardından şimdi de çocuklar için Çocuk Kulübü Projesi vücut bulmaya hazırlanıyor.

Cevatpaşa Mahallesi İlke ve Bayrak Sokak kesişiminde bulunan eskiden Yerel Gündem 21 ve Sosyal Market faaliyetlerinin yürütüldüğü alan, Çocuk Kulübü Projesi kapsamında yapılandırılmak üzere yıkıldı. Hafta içerisinde gerçekleşecek yer teslimi ile birlikte inşaatına başlanacak olan proje, Çanakkale’de yaşayan çocuklara, yeni bir eğitim ve sosyal alan kazandırma amacı taşıyor. Projede yer alan kreş bölümü ile birlikte ailelere de büyük ölçüde kolaylık sağlanması hedefleniyor.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada projeyle ilgili şu bilgilere yer verildi:

“Kentli çocuklarımızın kültürel, sosyal ve eğitsel pek çok faaliyeti bir arada yürütebileceği Çocuk Kulübü Projesi kapsamında 3 bin 452,68 metrekare alana sahip arsa üzerindeki mevcut imar durumuna uygun olarak düzenlenecek olan ve 0-12 yaş çocuklara yönelik, en çok 20 kişilik sınıflarda eğitim ve sosyal aktivite hizmetlerinin verileceği bir yapı hedefleniyor. Projede ayrıca, bina bodrumunda yapının tüm alanlarına hizmet edecek yeterli sayıda araç kapasiteli otopark alanı da oluşturulacak olup Çocuk Kulübü ve Konut Alanı Projesinin, yer tesliminin ardından 18 aylık bir süre zarfında tamamlanarak profesyonel kadrosu ile çocukların ve ailelerinin hizmetine sunulması planlanıyor.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir