Çocuk Yuvasındaki Öğrenciler Uçurtma Şenliğinde Eğlendi

21 Ekim 2011

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna’nın oğlu Murat Çağrı Tuna’nın öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte Hüseyin Özcan Çocuk Yuvası’nda bulunan minikler uçurtma şenliğinde gönüllerince eğlendi.

Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirilen etkinlikte bir konuşma yapan Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, devletin koruması altında olan çocukları birtakım değişik etkinliklerle eğlendirmeyi amaçladıklarını belirterek, “Bu kapsamda oğlum Murat Çağrı, Hüseyin Özcan Çocuk Yuvası’nda bulunan miniklere yönelik “Hayallerimizi Uçuruyoruz” isimli bir uçurtma şenliği yapmayı planladığını söyledi. Bende buna destek verdim. Bir süredir kendisi bizzat bu proje ile ilgilendi. Sonunda da bu güzel etkinlik ortaya çıktı. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da geleceğimiz olan çocuklarımıza her zaman sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Projenin mimarı Çanakkale Valisi Güngör Asim Tuna’nın oğlu Murat Çağrı Tuna da yaptığı konuşmada çocuk yuvasındaki minikler için düzenlediklerini bu etkinliğin önemine değinerek, “Burada bir farkındalık oluşturmak istedik. Bu sebeple çocuklarımızın bu hayallerini gösterebilecekleri “Hayallerimizi Uçuruyoruz” isimli uçurtma şenliği projesini hayata geçirdik. Bize bu konuda destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Hüseyin Özcan Çocuk Yuvası’nda kalan bir öğrenci türkü okudu. Etkinlik uçurtmaların uçurulması ve ikram ile sona erdi.

Etkinliğe Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, eşi Pervin ve oğlu Murat Çağrı Tuna, Belediye Başkan Yardımcısı Celal Karakaş, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Cumhuriyet Başsavcısı Salih Çokal, Defterdar Sacide Şakar, Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ile Hüseyin Özcan Çocuk Yuvası’ndaki öğrenciler katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir