Çocuklar İçin Çevrim içi Felsefe Atölyesi Başladı

Çocuklar İçin Çevrim içi Felsefe Atölyesi Başladı
18 Şubat 2021

Çanakkale Belediyesi Şubat Etkinlikleri kapsamında; başvuruları bitirilen “Çocuklar İçin Çevrimiçi Felsefe Atölyesi” eğitimlerine başlandı.

Geçtiğimiz Pazar günü başlayan eğitimler, 1beşer kişiden oluşan 3 ayrı yaş grubu ile devam ediyor. Eğitimler kapsamında ise, 5-12 yaşları arasındaki çocuklar; yaş gruplarına uygun tekniklerle yaratıcı zihin çalışmalarını öğrenmeye başladı.

Çocukların; Felsefe Atölyesi ile eleştirel düşünme, işbirlikçi düşünme, aktif dinlenme, dil becerileri, kendini ifade etme becerisi gibi kazanımlara ulaşması amaçlanıyor. Her pazar saat 11.00'de 5-6 yaş grubu, 14.00'te 7-8 yaş grubu ve 16.00'da 9-12 yaş grubunun katılımıyla devam edecek olan atölyeler, çocuklar için farklı bir başlangıç yaratıyor.

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...
  • Hulusi Zeybel
    19/02/2021 21:50

    Çanakkale Belediyesini kutluyor, tebrik ediyoruz. İstanbul gibi Dünyanın sayılı megapollerşnden biri olan İstanbul da, kendilerine sosyal demokrat diyen ilçe belediyelerinden Beşiktaş, Şişli, Kadıköy, Esenyurt ... belediyeleri, Felsefeciler Derneği olarak verdiğimiz çocuklar için felsefe tekliflerini, baştan savma cevaplarla oyalayarak reddediyorlar. Sadece Sarıyer Belediyesi bu etkinliğin çocukların zihinsel gelişimi açısından önemini ve değerini kavramaya 3 dönem sarıyerli çocuklara bu imkanı sundu...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir