“Çocuklarımız 1 TL’ye Ölüm Satın Alıyor”

“Çocuklarımız 1 TL’ye Ölüm Satın Alıyor”
20 Aralık 2014

Çanakkale Barosu Yönetimi, Türkiye Barolar Birliği’nin madde bağımlılığına karşı geliştirdiği “Hayat Ağacı Projesi” için düzenlenen programa katıldı. Av. Özdemir Özok Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan ve yönetim kurulu üyeleri Av. Şerefnur Çakır Demirtaş, Av. İbrahim Cem Erbil, Av. Soner Aydın, Av. İnci Güvenilir Koray, Av. Emre Çelik ve Av. Mehmet Akif Kuşçuoğlu katıldı. Kurul, burada çok sayıda da görüşmede bulundu.

FEYZİOĞLU: “ÇOCUKLARIMIZ 1 TL’YE ÖLÜM SATIN ALIYOR”
Düzenlenen törende konuşan TBB Başkanı Av. Metin Feyzioğlu, “Hayat Ağacı Projesi” için gerçekleşen tanıtım programında konuştu. TBB Başkanı, yaptığı konuşmada gençlerin, çocukları ve toplumun büyük tehlikede olduğuna dikkat çekerek birlik olunması gerektiğini belirtti. TBB Başkanı Feyzioğlu konuşmasında “Yeni tip sentetik uyuşturucu şehirlerde yüzlerce merdiven altında kolaylıkla imal edilmekte, 450’nin üzerinde farklı etken maddeden basit bilgilerle donatılmış herkes tarafından yapılıp piyasaya sürülebilmekte. Çocuklarımız sadece 1 TL’ye okul önlerinde ölüm satın almakta. Hapın etkisini arttırmak için fare zehrinden florasan kırığına kadar kullanılan yan maddeler, kalbi, beyni patlatarak hızlı bir ölüm getirmekte. Bununla elbirliğiyle savaşmak zorundayız. Bu bizim işimizdir, hepimizin işidir.” dedi.

Projeye ilişkin bilgi veren Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Hayat Ağacı projesinin örnek ve özel bir duyarlılığın neticesinde ortaya çıkan büyük bir proje olduğunu söyledi. Çanakkale Baro Başkanı yaptığı açıklamada “TBB’nin yoğun çabaları sonucu gençleri uyuşturucudan korumak için önemli bir adım atıldı. Artık 7 gün 24 saat boyunca, 444 84 98 numaralı ‘ALO HAYAT AĞACI’ hizmet vermeye başladı. Telefonun diğer ucunda konunun uzmanı bir avukat olacak. Sır tutma yükümlülüğü olan uzman avukat, evlalarımızı uyuşturucuya bulaştırmamak, bulaşanları kurtarmak için çalışacak. Yanısıra ‘YAŞAMI KEŞFET’ isimli bir oyunla Türkiye genelinde gençlere ulaşılmaya çalışılacak. Bizlerde Çanakkale’de özellikle geçlere ve ailelerine uyuşturucuyla mücadele için bu hattı tanıtacağız. ‘Yaşamı Keşfet’ isimli oyununda Çanakkale’de sahnelenmesini sağlayacağız” dedi.

Törende projeye destek sunan proje elçileri Erol Evgin, Işın Karaca, Muazzez Ersoy, Pascal Nouma, Kadir Çöpdemir, Behzat Uygur, Süheyl Uygur, Ezo, Müjdat Gezen, Coşkun Sabah, Orhan Gencebay gibi birçok sanatçının mesajları okundu.

Plaket takdimlerinin ardından ise “Yaşamı Keşfet” adlı tiyatro oyunu sahneye konuldu. Tören nedeniyle Çanakkale Barosu yöneticileri, başta Türkiye Barolar Birliği yöneticileri olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen baroların yöneticileriyle de görüş alışverişinde bulundular.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir