Çanakkale’de Onsekiz Mart Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek Geleneksel Bahar Şenliği, 06 Mayıs Pazartesi günü başlayacak. 06-12 Mayıs tarihleri arasında organize edilen bahar şenliği etkinliklerinin bu sene 18’ncisi düzenlenecek.

Şenlikler kapsamındaki konserlerde Sarpedon, Kreş, Gece Yolcuları, Sıla, Badem, Ogün Sanlısoy ve Özlem Tekin sahne alacak. 18. Bahar Şenlikleri Etkinlik Programı şöyle;

2013 Yılı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) 18. Bahar Şenlikleri Etkinlik Programı

06 Mayıs 2013 Pazartesi
Saat 17:30 – Şenlik Açılış Konuşmaları / Cumhuriyet Meydanı
Saat 17:45 – Namık Kemal Üni. Halk Oyunları Ekibi Dans Gösterisi / Cumhuriyet Meydanı
Saat 17:55 – Bayramiç Kültür Sanat Topluluğu Halk Oyunları Ekibi Dans Gösterisi / Cumhuriyet Meydanı
Saat 18:05 – Kırklareli Üni. Halk Oyunları Ekibi Dans Gösterisi / Cumhuriyet Meydanı
Saat 18:30 – Şenlik Yürüyüşü / Cumhuriyet Meydanı – Anafartalar Kampüsü
– Konser – Grup Diğerleri / Anafartalar Yerleşkesi
Saat 20:00 – Tiyatro – Tiyatro Topluluğu: “Kadınlık Bizde Kalsın” / Süleyman Demirel Konferans Salonu

07 Mayıs 2013 Salı
Saat 10:00 – İlk Nefes Topluluğu Fotoğraf sergisi / Troia Kültür Merkezi
Saat 19:00 – Güzel Sanatlar Fakültesi Dans Tiyatrosu “Zorba” / Süleyman demirel Konferans Salonu
Saat 20:00 – ÇOMÜ Türk Halk Müziği Topluluğu Konseri – Şef İftihar Vanlı / Cumhuriyet Meydanı

08 Mayıs 2013 Çarşamba
Saat 15:00 – Bilardo Turnuvası Final Karşılaşması / Güzel Sanatlar Fakültesi Kantini
Saat 19:30 – Tasavvuf Topluluğu Sema Gösterisi / Morabbin Parkı
Saat 20:00 – Konser – Mehmet Akif Ersoy Üni. Oda Orkestrası / Süleyman Demirel Konferans Salonu

09 Mayıs 2013 Perşembe
Etkinlikler Dardanos Yerleşkesi’nde gerçekleşecek.
Saat 12:00 – 19:00 Topluluk Etkinlikleri
Saat 16:00 Yelken Topluluğu Yelken Gösterisi
Saat 16:00 Alternatif Sahne Konserleri: Grup İpsiz Kukla
Saat 18:00 Alternatif Sahne Konserleri: Grup Paradoks
Saat 20:30 Ana Sahne Konserleri: Sarpedon
Saat 22:00 Ana Sahne Konserleri: Ogün Sanlısoy

10 Mayıs 2013 Cuma
Etkinlikler Dardanos Yerleşkesi’nde gerçekleşecek.
Saat 12:00 – 19:00 Topluluk Etkinlikleri
Saat 16:00 Vatanseverler Korumalı Futbol Topluluğu Gösteri Maçı
Saat 17:00 Alternatif Sahne Konserleri: Grup Karambol
Saat 18:00 Alternatif Sahne Konserleri: Grup Terapi
Saat 20:30 Ana Sahne Konserleri: Kreş
Saat 22:00 Ana Sahne Konserleri: Gece Yolcuları

11 Mayıs 2013 Cumartesi
Etkinlikler Dardanos Yerleşkesi’nde gerçekleşecek.
Saat 10:00 – 19:00 Topluluk Etkinlikleri
Saat 11:00 Sualtı Topluluğu Sualtı Satranç Turnuvası
Günboyu SABANCI BAHARI Etkinlikleri
Saat 22:00 Ana Sahne Konserleri: Sıla Konseri

12 Mayıs 2013 Pazar
Etkinlikler Dardanos Yerleşkesi’nde gerçekleşecek.
Saat 12:00 – 19:00 Topluluk Etkinlikleri
Saat 17:30 Sağlık İçin Spor Topluluğu Futbol Turnuvası Final Maçı
Saat 17:00 Alternatif Sahne Konserleri: Grup Flush Royal
Saat 18:00 Alternatif Sahne Konserleri: Grup High Five
Saat 21:00 Ana Sahne Konserleri: Badem Konseri
Saat 22:30 Ana Sahne Konserleri: Özlem Tekin Konseri