ÇOMÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Üçüncü Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

24 Kasım 2011

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi üçüncü kuruluş yıldönümünü hastanede düzenlenen bir törenle kutladı.

Törende bir konuşma yapan Başhekim Doç. Dr. Murat Coşar, hastanenin açılışının üçüncü yılını kutlamanın sevincini yaşadıklarını belirterek, “Yeni gelişen, büyüyen bir hastaneye sahibiz. Henüz daha yolun başındayız. Önümüzdeki günlerde yeni atılımlar içine gireceğiz. Rektörümüzün desteğini şu ana kadar gördük, bundan sonra da göreceğiz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner ise yaptığı konuşmada hastanenin daha bebeklik aşamasında olduğunu belirterek, “Ümit ederiz ki en kısa zamanda hak ettiğiniz bir binaya, hak ettiğiniz altyapı imkanlarına kavuşabilirsiniz. Ama şu da bilinmesi gereken bir husus, kurum taş, toprak, bina değildir. Kurum dediğimiz şey insandır. O anlamda da sizlerden istirhamımız binamızın makine, teçhizat eksikliklerini çok fazla dikkate almayıp, insan ilişkilerine ağırlık vermek. İyi bir hekim her yerde iyi bir hekimdir” dedi.

Çanakkale’de doktorluk yapmanın kimi zorlukları olduğunu, bununla birlikte keyifli kısımların da göz ardı edilmemesi gerektiğini belirten Laçiner şunları söyledi: “Burada doktorluk yapmak Hacettepe’de, Cerrahpaşa’da doktorluk yapmaya göre bazı zorluklar içerebilir. Daha keyifli de olabilir. Bu keyif kısmını göz ardı etmemek lazım. Günün sonunda buradan çok güzel şeyler çıkacağına dair hiç şüphemiz yok. O çıktığı zaman başkasının değil, sizin eseriniz olacak. Elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya çalışıyoruz en azından ama Türkiye’nin, Çanakkale’nin zorlukları var. Zorluklar hayatın bir belirtisi, yaşadığımızın bir göstergesi. O zorlukları birer birer birlikte aşarız inşallah.”

Hastane personel sayısının gün geçtikçe arttığını belirten Laçiner, “Umarım önümüzdeki yıl da Çanakkale hastane personelinin sayısı aynı hızda artar. Çanakkale’nin buna çok ihtiyacı var. İnsanlar hastaneden memnun, doktorların sevgi ve şefkatle yaklaştığını söylüyorlar. Şaşırdık diye çok sayıda iltifat alıyoruz. Tekrar hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Törene Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamit Palabıyık, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Murat Coşar, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Özdemir ile üniversite yöneticileri, hastane akademik ve idari personeli katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir