ÇOMÜ Aşçısı 3. Uluslararası Altın Kep Yarışması?ndan Madalyayla Döndü

ÇOMÜ Aşçısı 3. Uluslararası Altın Kep Yarışması?ndan Madalyayla Döndü
25 Ocak 2011

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Dardanos Yerleşkesi’nin mutfak şefliği görevini yürüten Hüseyin Çetin, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) ve Türkiye Şefler Birliği’nin işbirliğinde Antalya’da düzenlenen ?3. Uluslararası Altın Kep? yarışması’nda ikincilik madalyası aldı.

13 ülkeden yaklaşık 6000 yarışmacının katıldığı ve 9 kategoride yarışmacıların hünerlerini sergilediği yarışmada, Hüseyin Çetin “Yılın Ekmek Şefi” kategorisinde 2. oldu. Hüseyin Çetin, yarışmada aldığı dereceyle üniversiteyi temsil etmekten ve uluslararası bir yarışmada ÇOMÜ’nün ismini duyurmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Bu tarz yarışmaların yetenekleri sergilemek için iyi bir fırsat olduğunu dile getiren Çetin, amaçlarından birinin de mutfak ve aşçılık alanında edindiği bilgi ve tecrübeleri üniversite bünyesinde bilimsel ortamda genç yeteneklere aktarmak olduğunu vurguladı.

Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir kendisini makamında ziyaret eden Hüseyin Çetin’i tebrik ederek, ÇOMÜ’nün ve Dardanos Yerleşkesi’nin tanıtımına vermiş olduğu katkıdan dolayı teşekkür etti. Aşçılık mesleğine ilk adımını 12 yaşında atan Çetin, 1989 yılından beri bu sektörde profesyonel olarak hizmet veriyor. Çeşitli otel ve restoranlarda görev yaptıktan sonra Çanakkale’ye yerleşme kararı alan Çetin, 2010 Ağustos ayından beri ÇOMÜ’nün Dardanos Yerleşkesi’nde Mutfak Şefi olarak görev yapıyor. Türkiye Aşçılar Federasyonu Manavgat Aşçılar Derneği üyesi olan aynı zamanda Şefler Birliği Derneği’ne de aday olan Hüseyin Çetin, ÇOMÜ Turizm Otelcilik ve Yüksekokulu öğrencilerine çeşitli seminerler veriyor.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir