ÇOMÜ BESYO Müdürü Cerrahoğlu’na Berlin Olimpiyat Hazırlık Toplantısında Görev

29 Ekim 2013

2020 Yaz Olimpiyat Oyunlarını finalde kaybeden T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Olimpiyat sporcuları yetiştirme hazırlıklarına erken başladı ve 20 kişilik üst düzey bürokrat kafilesini Almanya’nın en modern Olimpiyat Hazırlık Merkezine gönderdi. 22-25 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleşen çalışma ziyaretine Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy, Teftiş Kurulu Başkanı Murat Kocakaya, Daire Başkanları Ömer Kalkan ile Salih Kablan’nın yanı sıra Bilim Kurulu üyesi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Necati Cerrahoğlu ve başta Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, Kahramanmaraş, Samsun, Trabzon olmak üzere bazı büyükşehir GSH İl Müdürleri de katıldı.

Türk Delegasyonu, Olympıa Stützpunk Berlin Tesisleri Yöneticisi Dr. Harry Bähr tarafından ilgi ile karşılandı. Olimpiyatlar başta olmak üzere büyük spor organizasyonlarına performans sporcularının yetiştirildiği Der OSP Berlin mükemmeliyet merkezinin “mali” ? “idari” ? “sosyal” – “pedagojik” yönden nasıl çalıştığı, çocuk ve gençlerin hangi bilimsel testlerden geçirildiği, OSP Berlin Merkezinin kamusal çalışmalarının yanı sıra piyasaya profesyonel kulüplere de ücret mukabilinde nasıl hizmet sunduğu detaylı bir şekilde Türk Delegasyonuna aktarıldı.

Çalışma ziyareti başlangıcında karşılıklı tanışmalar sonrasında Türk Delegasyonu için hazırlanan özel sunum Dr. Harry Bähr tarafından yapıldı. Sunum sonrası Türk Delegasyonunun merak ettiği sorular bölümüne geçildi, 1 saat devam eden soru ? cevap bölümünde en uç ve detaylı konularda sorular yöneltildi. Simültane tercümanlık görevini ÇOMÜ BESYO Müdürü Necati Cerrahoğlu üstlendi.

Çalışma ziyaretinin öğleden sonraki bölümünde ise Türk Delegasyonuna saha çalışmalarından ve Laboratuar ölçümlerinden örnekler sunuldu. Türk Delegasyonu ölçümler ve testler hakkında yönelttikleri sorular karşısında Berlin Forum Müdürü Oleg Kruger hayranlığını ifade etti.

OSP BERLİN ve Alman Olimpiyat Komisyonu da söz konusu çalışma ziyaretinden son derece memnun kaldı ve Türk Delegasyonunun çalışma ziyaretini OSP BERLİN Merkezinin internet sayfasından haber olarak yayınladı.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir