ÇOMÜ Dardanos Kampüsüne Modern Kapalı Yüzme Havuzu Yapıldı

07 Şubat 2011

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Dardanos Kampüsü?nde yeni yapılan kapalı yüzme havuzu düzenlenen törenle hizmete girdi.

Kapalı Yüzme havuzunun açılışında bir konuşma yapan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir, yüzme havuzunun 3 bin 500 metrekarelik bir alanda kurulduğunu belirterek, ?Kapalı yüzme havuzumuz bodrum, zemin ve 1. kattan oluşuyor. Tesisimizin havuz kısmında 6 kulvarlı 16×25 metre ebatlarında 2,20 metre derinliğinde yarı olimpik yüzme havuzu, 6×16 metre ebatlarında 1,10 metre derinliğinde çalışma havuzu, tribün altında jimnastik salonu ve sınıflar bulunuyor. 1. katta idari bina ve yüzme havuzu tribünleri yer alıyor. İdari kısım ise ilk yardım odası, sekreter, doktor, yönetim, antrenör ve personel odaları, sınıf ve bay bayan WC ve özürlü WC?den meydana geliyor. 300 kişilik oturma kapasiteli olan tribünde vitamin bar da bulunuyor. Tesisin hayırlı olmasını diliyorum? dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesilerek yüzme havuzunun tanıtımı yapıldı. Minik öğrenciler ile rekortmen yüzücü Devrim Cenk Ulusoy?un gösterisi gerçekleştirildi. Törene Vali Abdülkadir Atalık, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Defterdar Sacide Şakar, askeri ve mülki erkan ile davetliler katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir