ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Yapıldı

13 Şubat 2015

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Toplantıya ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar, Prof. Dr. Feyzi Uğur ve Prof. Dr. Mustafa Saçar, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Yüce ile çok sayıda akademik ve idari personel katıldı.

Toplantı Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Yüce’nin açılış konuşmasıyla başladı. Dekan Prof. Dr. Yüce konuşmasında Eğitim Fakültesi’nin 2011 ile 2015 yılları arasındaki gelişimi hakkında bilgi verdi. Yüce, fakültenin akademik ve idari personel sayısı, fakülte akademisyenlerinin bilimsel yayınları, fiziksel ve teknik altyapı gelişimi ile öğrenci sayısındaki artışı anlattı.

Prof. Dr. Kemal Yüce konuşmasında; “4 yıl boyunca fakültemizin tüm toplantılara katıldığı, öğretim üyelerinin ihtiyaçlarını doğrudan dinleyip çözüm bulduğu için ve her zaman bize destek olup çalışma standartlarımızı yükselttiği için ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner’e sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ise yaptığı konuşmada Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Yüce’ye teşekkür etti ve Eğitim Fakültesi’nin başarı ivmesinin artışından duyduğu memnuniyeti aktardı. Prof. Dr. Sedat Laçiner sözlerine şöyle devam etti:

“Eğitim Fakültesi üniversitemizin en önemli ve önemi her geçen gün artan bir fakültemiz. Ben göreve başladığım günden beri eğitim fakültesinin her toplantısına katılmaya çalıştım. Bugün gerek makale sayısı, gerek bilimsel çalışmaları, gerek öğrenci sayısındaki artış, gerekse mezunlarımızın başarısı ile görüyoruz ki Eğitim Fakültesi başarı ivmesini artırıyor. Eğitim fakültesinde ciddi bir altyapı, bina sorunu vardı. Bunu aşmak için elimizden geleni yaptık, fakültemizi kısa sürede yeni bir binaya kavuşturduk. Yeni binaların da kağıt üzerinde çalışmaları tamamlandı. Fakülte yenilenme çalışmaları bittiğinde hem akdemisyenlerimiz hem öğrencilerimiz için daha rahat, daha huzurlu bir çalışma ortamı sağlanacak ve bu başarıya yansıyacaktır. Öte yandan bilimsel yayınlar bizim için çok önemliydi ve Eğitim Fakültesi’nde bu sayının da arttığını gördük ki bir üniversite için bu çok önemliydi. Kütüphane ve kitapların bizim için ne kadar önemli olduğunu hep vurguluyoruz. Geçtiğimiz ay açılışını yaptığımız Eğitim Fakültesi Kütüphanesi bir uzmanlık kütüphanesi olması açısından da önemli bizim için. Eğitim Fakültesi ÇOMÜ’nün en eski ve en köklü fakültelerinden bir tanesi. Buranın başarısı çok önemli, başarı hepimizin başarısı. Bu anlamda sonsuz fedakarlıkla fakülteye sunduğunuz her katkı için teşekkür ediyorum.”

Prof. Dr. Laçine,r ÇOMÜ Eğitim Fakültesi hakkında hazırladığı sunum ile yapılan bilimsel çalışmalar, altyapı çalışmaları gibi konularda bilgiler aktardı. Toplantı soru ve cevapların ardından sona erdi.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir