ÇOMÜ Eğitim Fakültesi’nden “Hayat Ekelim” Çağrısı

16 Nisan 2013

ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyeleri ve öğrencileri tarafından, “Topluma Hizmet Dersi” kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kampüsü’nde ağaç dikimi gerçekleştirildi.

Yrd. Doç. Dr. Nurcan Kahraman, Yrd. Doç. Dr. Sevil Yalçın, Yrd. Doç. Dr. Sibel Telli ve ÇOMÜ çalışanlarının refakatinde gerçekleşen fidan dikiminin açılışını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar gerçekleştirdi. İlk fidanı diktikten sonra, ÇOMÜ bünyesinde birçok etkinliğe katıldığını ancak bu gibi etkinliklerin kendisi için çok anlamlı olduğunu belirten Hisar, etkinliğin toplumsal bilinçlenme açısından da çok önemli olduğunu vurguladı.

“Hayat Ekelim” sloganından yola çıkılan çalışmada Orman Müdürlüğü’nün desteğiyle alınan 300 fide, Eğitim Fakültesi Hatıra Ormanı’na dikildi. Bitkilerin bir canlı türü olduğunu belirten öğrenciler, imkanı olan herkesin ağaç dikmesi gerektiğini vurguladı.

Geleceği yetiştirecek olan öğretmen adaylarının gönüllü olduğu, yetişen nesillerin bilinçlenmesi adına yapılan etkinliğe çok sayıda öğrenci katıldı.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir