ÇOMÜ Engelleri Kaldırıyor

30 Ekim 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) tüm binalarında engelliler için özel düzenlemelere gidiyor. Bu bağlamda çeşitli binalara yeni asansörler yaptıran ÇOMÜ, bina girişlerinde de özel düzenlemeler yapıyor.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden yapılan açıklamada ÖSEM önündeki giriş-çıkışların engelliler için yeniden dizayn edildiği belirtilirken ayrıca yapıldığı yıldan bu yana engelli rampası bulunmayan Rektörlük A Blok binasının girişine özel bir giriş-çıkış rampasının yaptırıldığı ifade edildi. Üniversitenin yeni yaptırdığı tüm binalarda bu tür giriş-çıkış düzenlemelerinin otomatik olarak yaptırıldığı vurgulandı.

Aynı hedef doğrultusunda Ziraat Fakültesi ve ÖSEM’deki asansörlerin de devreye girdiğinin belirtildiği açıklamada asansörü olmayan tüm binaların planlama listesine dahil edildiği, yeni binaların ise tamamında asansörlerin mevcut olduğu ifade edildi.

MAVİ KAPAK KAMPANYASI
ÇOMÜ tüm bu çalışmalarına ek olarak engellilik ve engelli vatandaşlarla paylaşım konularında kampanya da yürütüyor. Bu doğrultuda başlatılan mavi kapak kampanyası sayesinde pek çok tekerlekli sandalyeyi temin etmek mümkün olurken ayrıca kampanyaya katılanlarda bilinçlenmeye de yol açıyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir